Nowe płyty ceramiczne Miele

Paweł P
Nowe płyty ceramiczne Miele

Firma Miele wprowadza nową generację elektrycznych płyt ceramicznych KM 6200. Jak przekonuje producent, zapewnią one znacznie szybszy czas nagrzewania dzięki technologii Extra Speed (cokolwiek by to znaczyło).

0

Producent nie zdradza, na czym miałaby polegać ta cudowna technologia poza faktem, że funkcja włączana jest po wybraniu najwyższego, dziewiątego poziomu grzania dla wybranej strefy, co wiąże się ze wzrostem mocy grzania aż do 2900 W. Według Miele woda zaczyna wówczas wrzeć w czasie o 35% krótszym niż w elektrycznych płytach grzewczych poprzedniej generacji.

Wszystkie nowe płyty wyposażone są w sterowanie Direct Plus z automatyką gotowania, umożliwiające zarządzanie temperaturą grzałek. Dotykowy panel obsługi składa się z jednego ciągu cyfr odpowiadającego liczbie poziomów ustawień mocy. Każda płyta wyposażona jest tylko w jedną strefę (specjalnie oznaczoną) z funkcją Extra Speed. Prawdopodobnie dlatego, by zminimalizować "wywalenie korków" - włączenie wszystkich stref w tryb Extra Speed spowodowałoby pobór energii elektrycznej na poziomie kilkunastu kilowatów, czego nie wytrzymają zabezpieczenia elektryczne w przypadku większości polskich gospodarstw domowych ;)

W ofercie Meiele na rynku polskim znalazły się cztero- i pięciostrefowe modele płyt KM 6200 o zróżnicowanych wymiarach: 614x514, 764x514, 792x512 lub 942x526 mm.

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.