Olie Lamp: domowa lampa z cyfrowym asystentem

Marek Cekaw
Olie Lamp: domowa lampa z cyfrowym asystentem

Inteligentne oświetlenie nie jest dziś niczym niezwykłym. Nowością są natomiast systemy oświetlenia wyposażone w cyfrowych asystentów. Takim właśnie produktem jest Olie Lamp, który w sprzedaży pojawi się latem przyszłego roku.

0

Domowe oświetlenie przez ostatnie lata znacznie zyskało na funkcjonalności. Dziś nie są to już zwykłe żarówki, lecz całe systemy, które nie tylko oświetlają nasze mieszkanie, lecz dysponują także dodatkowymi możliwościami, jak wbudowane głośniki, sensory ruchu itp.

Samo sterowanie oświetleniem także jest znacznie wygodniejsze. Nie trzeba bowiem ruszać się z wygodnego fotela i zbliżać do włącznika. Teraz możemy to robić przy pomocy smartfona oraz odpowiedniej aplikacji.

Inteligentnym oświetleniem jest także Olie Lamp, nowy projekt kanadyjskiej firmy InstruMMents, który pojawił się właśnie na platformie Indiegogo. Jest to stołowa lub podłogowa lampa, mająca kilka dodatkowych funkcji. Oprócz oświetlania naszego pomieszczenia lub roboczej powierzchni biurka, potrafi bezprzewodowo ładować nasz smartfon.

Dodatkowo na jej wyposażeniu znajdziemy cyfrowego asystenta Google Assistant lub Amazon Alexę, więc można nią sterować głosem. Oczywiście takie sterowanie nie ogranicza się do samej lampy, gdyż za jej pośrednictwem możemy kontrolować inne urządzenia domowe.

Olie Lamp do sprzedaży trafi w czerwcu przyszłego roku i będzie kosztować 180 dolarów. Więcej informacji na temat produktu znajdziecie na stronie Indiegogo.

ollie

Źródło: Indiegogo.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.