Otto: bezpieczny zamek elektroniczny

Marek Cekaw
Otto: bezpieczny zamek elektroniczny

Oferta dostępnych na rynku elektronicznych zamków do drzwi, wzbogaciła się o nowy produkt o nazwie Otto. Jest niezwykle drogi, ale jego producent zachwala go twierdząc, że jest najbezpieczniejszym zamkiem na świecie.

1

Inteligentne domy wyposażane są w nowoczesne technologie, które ułatwiają nam życie. Jest to m.in., zdalnie kontrolowane oświetlenie, ogrzewanie, sprzęt AGD, a ostatnio także zamki do drzwi, które mają lepiej chronić przed włamywaczami.

Jednym z nowych zamków, który jesienią trafi do sprzedaży, jest Otto. To model pasujący w otwór o standardowym zamku, więc jego instalacja nie sprawi nikomu większych problemów. Za to funkcjonalnością i bezpieczeństwem, według producenta bije na głowę zamki innych firm. Ma bowiem z zintegrowane WiFi, zaawansowane cyfrowe szyfrowanie oraz dużą wytrzymałość na fizyczne uszkodzenia.

Producent twierdzi, że testował swój zamek tworząc robota, który zachowuje się jak typowy nastolatek, a więc nie jest zbyt delikatny i cierpliwy. Zamek testowano więc uderzając drzwiami 100 tys. razy z przyspieszeniem 60 G. Podczas testów Otto przetrwał także ponad 250 tys. cykli otwarcia/zamknięcia. A przy tym oferuje typowe funkcje dla zamków elektronicznych, takich jak możliwość ograniczenia dostępu, odebrania dostępu dla użytkowników, utworzenia kodów wejścia itp.

Otto jest niewątpliwie produktem zaawansowanym, ale nowoczesna technologia musi swoje kosztować. Za zamek trzeba więc będzie zapłacić aż 699 dolarów. Produkt trafi do sprzedaży już w listopadzie.

Otto

Źródło: Slashgear.com

Waszym zdaniem

antybolszewik00

właściciel wyjedzie na urlop, w tym czasie padnie bateria - i kaplica

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.