POWERbot VR7000: najcieńszy odkurzacz w ofercie Samsunga

Marek Cekaw
POWERbot VR7000: najcieńszy odkurzacz w ofercie Samsunga

Inżynierowie Samsunga od dawna pracują nad tym, by sprzątanie było jeszcze wygodniejsze i znacznie dokładniejsze. Najnowszym produktem, które bez wątpienia pozwoli utrzymać dom w nienagannej czystości, jest nowy model odkurzacza POWERbot VR7000.

0

POWERbot VR7000 jest najnowszą generacją odkurzacza robota, który według zapewnień producenta jest najcieńszym tego typu urządzeniem na rynku. Jest to celowy zabieg, gdyż Samsung chciał, by odkurzacz mógł wcisnąć się w trudno dostępne miejsca, gdzie tradycyjnym sprzętem nie da się sięgnąć.

Mimo niewielkiej wysokości, odkurzacz jest bardzo efektywny w tym co robi. Jest to zasługa m.in. 29 cm szczotki umieszczonej na jego przedzie, przeznaczonej do zbierania kurzu, która jest w stanie robić to w odległości zaledwie 15 mm od ściany.

Samsung POWERbot VR7000 1

Oczywiście jak przystało na zrobotyzowany odkurzacz, POWERbot VR7000 jest urządzeniem inteligentnym. Potrafi mapować nie tylko pojedyncze pomieszczenia, ale też cały dom, zapamiętując pozycje wszelkich przeszkód. Potrafi rzecz jasna omijać obiekty stojące na jego drodze, nawet jeśli wcześniej ich tam nie było i nie zostały zapisane w planie pomieszczeń.

Potrafi również samodzielnie dostosowywać siłę ssania do sprzątanej powierzchni, a więc użytkownik nie musi się obawiać, że urządzenie uszkodzi mu jego ceny dywan. A dodatkową zaletą jest możliwość sterowania odkurzaczem przy pomocy aplikacji mobilnej, jak również głośnika Amazon Echo.

Samsung POWERbot VR7000 2

Samsung nie ujawnił jeszcze kiedy jego odkurzacz wejdzie do sprzedaży oraz ile będzie kosztował, ale te informacje poznamy z pewnością podczas targów CES 2017.

Źródło: Slashgear.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.