Panasonic GX9: kompaktowy aparat z nagrywaniem 4K

Marek Cekaw
Panasonic GX9: kompaktowy aparat z nagrywaniem 4K

Panasonic zaprezentował nowy aparat GX9. Nowy model oferuje podobne rozwiązania technologiczne co flagowy Lumix GX8, ale za znacznie niższą cenę. Z pewnością zainteresuje więc profesjonalistów poszukujących dobrego aparatu.

0

Rynek aparatów fotograficznych w ostatnich latach wprawdzie mocno się skurczył, ale producenci wciąż oferują nowe modele, skierowane do bardziej wymagających użytkowników. Jednym z takich produktów jest Panasonic GX9, który wejdzie do sprzedaży w połowie marca.

W kompaktowej obudowie zapożyczonej z GX85, znajduje się podobna technologia co we flagowym modelu Lumix GX8 z 2015 roku. Aparat dysponuje 20,3 MP sensorem Live MOS, współpracującym z procesorem obrazu Venus Engine. Wyposażono go także w zaawansowany autofokus wykrywający oczy oraz twarz, który ustawia ostrość w czasie zaledwie 0,7 sekundy. Producent zapewnia też, że jego nowe dzieło ma elektromagnetyczną migawkę zamiast tradycyjnej mechanicznej, co pozwoliło zredukować wibracje aż o 90 proc.

Panasonic GX91

Aparat posiada również elektroniczny wizjer w formacie 16:9, oferujący 100 stopniowe pole widzenia, który odchylany jest o 90 stopni. Tylny ekran LCD także jest wychylny, lecz zakres jego ruchu jest znacznie mniejszy niż dotychczas, co zmartwi turystów uwielbiających robić sobie selfie na tle ciekawych atrakcji.

Bosy dysponuje 5-osiowym systemem stabilizacji obrazu, co w połączeniu ze stabilizacją w obiektywie, pozwala zredukować wstrząsy w przypadku wykonywania zdjęć oddalonych obiektów. Dodatkowym atutem jest wbudowana lampa błyskowa, której nie miał poprzedni model.

Panasonic GX92

Panasonic GX9 może także nagrywać wideo w 4K przy 24/30 klatkach lub 1080p w 60 klatkach. Potrafi też robić zdjęcia w rozdzielczości 8 MP w tym także fotografie monochromatyczne.

Aparat pojawi się w sklepach już w połowie przyszłego miesiąca i będzie oferowany z obiektywem 12-60 f/3.5-5.6, zaś body będzie w kolorze czarnym lub srebrnym. Jego cenę ustalono na 1000 dolarów.

Źródło: Engadget.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.