Pentax KP z prestiżową nagrodą TIPA

Jakub Kornacki
Pentax KP z prestiżową nagrodą TIPA

Organizacja TIPA (Technical Image Press Association) nagrodziła aparat fotograficzny Pentax KP. Urządzenie zostało uhonorowane prestiżowym wyróżnieniem „Najlepszej lustrzanki APS-C klasy ekspert”.

0

Pentax KP jest jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie aparatów fotograficznych w ofercie producenta. Lustrzanka cyfrowa została wyposażona w matrycę APS-C CMOS o natywnej rozdzielczości 24-megapiksela. To nowoczesne urządzenie stwarza możliwość wykonywania fotografii w czułości ISO sięgającej aż 819200.

Urządzenie zostało wykonane z najwyższej jakości materiałów oraz najlepszych podzespołów. Aparat jest w pełni przystosowany do pracy w najbardziej wymagających warunkach. Jego obudowa jest w pełni kurzo- oraz pyłoodporna. Sercem Pentax KP jest wydajny procesor PRIME IV, który błyskawicznie reaguje na wszelkie polecenia wydawane przez użytkownika.Pentax KP

Zaawansowane technologicznie urządzenie wyposażono w ruchomy sensor z 5-osiową redukcją drgań Shake Reduction, a także pentapryzmatyczny wizjer o 100% pokrycia kadru. Wykorzystanie tych rozwiązań umożliwia uzyskanie szczegółowych i ostrych fotografii.

Do dyspozycji użytkownika przeznaczono uchylny, 3-calowy wyświetlacz z funkcją air-gapless, a także specjalnym panelem, który został wykonany z hartowanego szkła. Pentax KP prezentuje się stylowo i nowocześnie. Producent zapewnia, że odporna na uszkodzenia mechaniczne obudowa urządzenia jest w pełni odporna na pył, zachlapania, a urządzenie jest przystosowane do pracy w temperaturze nawet -10oC.

Źródło: Pentax, AGDLab.pl.

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.