Planika Intelligent Fire - inteligentny kominek sterowany ze smartfona

Marek Cekaw
Planika Intelligent Fire - inteligentny kominek sterowany ze smartfona

Firma Planika Intelligent Fire od wielu lat dostarcza eleganckie kominki zapewniające miłą atmosferę w każdym domu. Jej najnowszą ofertą jest nowa linia Fire Line Automatic 3, w której znajdziemy wyjątkowy model zintegrowany ze stolikiem do kawy.

0

Produkt został wyposażony w opatentowaną technologię BEV, która do wytworzenia płomienia wykorzystuje etanol podgrzewany uprzednio to temperatury 72 stopni Celsjusza. Gdy zostanie osiągnięta, wówczas paliwo zaczyna parować, a następnie zapalane jest przez element grzewczy rozgrzany do temperatury 1300 stopni Celsjusza. Ponieważ pomiędzy paliwem i płomieniem nie ma bezpośredniego kontaktu, kominek nie wytwarza dymu, zapachu ani popiołu, jest więc całkowicie czysty, produkując tylko ciepło oraz CO2.

Kominek ma także 15 sensorów bezpieczeństwa, które monitorują temperaturę, ilość CO2, sejsmiczną aktywność otoczenia oraz sprawdzają czy paliwo nie uległo rozlaniu. Wszystkie sensory łączą się z mikroprocesorem, który dba o bezpieczną pracę urządzenia.

planika-smart-fireplace-1

Dodatkowym atutem kominka jest wbudowany ekran LED, na którym wyświetlane są parametry jego pracy oraz informacje o konieczności serwisowania. Producent zainstalował w nim także moduł WiFi komunikujący się z naszą domową siecią, umożliwiający zdalne sterowanie wszystkimi aspektami jego pracy od wielkości płomienia do jego koloru.

Jest także czasowy wyłącznik, by kominek nie palił się przez całą noc.

Źródło: Digitaltrends.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.