Precision Bakeware: technologia dla amatorów wypieków

Marek Cekaw
Precision Bakeware: technologia dla amatorów wypieków

Założony przez GE Appliance oddział FirstBuild, zaprezentował kolejny rewolucyjny projekt, który ułatwi nam przygotowywanie posiłków. Koncepcja o nazwie Precision Bakeware, skierowana jest do fanów pieczenia ciast, a jej zadaniem jest dostarczanie precyzyjnych informacji o temperaturze.

0

Jakiś czas temu firma GE Appliance, powołała do życia oddział FirstBuild, którego zadaniem jest rozwijanie nowoczesnych koncepcji przeznaczonych dla sprzętu AGD. Jakiś czas temu pisałem o stworzonym przez oddział module (http://www.agdlab.pl/aktualnosci/Talking.Laundry-gadajaca.pralka.dla.niewidomych,10562) z syntezatorem mowy do pralki, który zmieniał ten przydatny sprzęt w wersję dla niewidomych. Teraz FirstBuild przedstawiło kolejny projekt, przeznaczony dla amatorów wypieków.

Jest to system przeznaczony do instalacji w piekarnikach, wyposażony w precyzyjny wskaźnik temperatury oraz moduł bezprzewodowej łączności współpracujący ze smartfonami. Zadaniem tego urządzenia jest informowanie użytkownika, kiedy jego wypiek osiągnie idealną temperaturę. Znacznie ułatwi to przygotowywanie serników oraz różnego rodzaju wypieków.

Na razie Precision Bakeware jest prototypem i funkcjonuje jako forma do tortów, więc zanim trafi na rynek minie jeszcze trochę czasu. Konstruktorzy planują rozpocząć sprzedaż nowego wynalazku dopiero na początku przyszłego roku. Mają też nadzieję, że uda się opracować także wersje przeznaczone do innych rodzajów wypieków.

Precision Bakeware 1

Źródło: Ubergizmo.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.