Precyzyjne narzędzie do gotowania sous vide

Marek Cekaw
Precyzyjne narzędzie do gotowania sous vide

Firma Fig and Ginger wprowadziła do sprzedaży nowe narzędzie skierowane do wszystkich osób, które chcą się zdrowo odżywiać i gotują w stylu sous vide. Jest to grzałka wyposażona w system mieszania wody w garnku.

0

Gotowanie sous vide jest zdecydowanie zdrowsze od standardowego przygotowywania posiłków. Przyrządzanie jedzenia w kąpieli wodnej sprawia, że zachowuje ono pełnię witamin oraz składników odżywczych. Niestety wciąż niewiele osób praktykuje taki sposób gotowania, ze względu na konieczność posiadania odpowiedniego osprzętu.

Fig and Ginger 1

Na szczęście ten jest coraz łatwiej dostępny, a przy tym również tańszy. Jeden z nowszych produktów tego typu ma w swej ofercie firma Fig and Ginger. Jej urządzenie to grzałka z elektronicznym sterowaniem oraz systemem cyrkulacji wody, który nieustannie miesza ją w garnku. W ten sposób gotowane mięso, ma w każdym miejscu dokładnie taką samą temperaturę.

Fig and Ginger 2

Sprzęt dysponuje bardzo precyzyjnym termostatem działającym z dokładnością do 0,2 stopnia Celsjusza. Takie narzędzie nie tylko pozwala ustawić dokładnie taką temperaturę jaką chcemy, ale też ją potem utrzymuje. Nie musimy się więc obawiać rozgotowanego steku lub niedogotowanego kurczaka.

Fig and Ginger 3

Produkt jest przy tym bardzo łatwy w obsłudze nie potrzebujemy żadnych aplikacji mobilnych czy innych akcesoriów. A dostępny jest w cenie 89,99 dolarów.

Źródło: 7gadgets.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.