Przystawka do telewizora Gembird HDMI SmartTV Dongle SMP-TVD-002

Jakub Kornacki
Przystawka do telewizora Gembird HDMI SmartTV Dongle SMP-TVD-002

W ofercie firmy Gembird pojawiła się nowa przystawka, która umożliwia rozbudowanie funkcjonalności tradycyjnego odbiornika telewizyjnego. Gembird HDMI SmartTV Dongle SMP-TVD-002 został wyposażony w czterordzeniowy procesor odpowiadający za szybkie działanie.

0

Gembird HDMI SmartTV Dongle SMP-TVD-002 pracuje pod stałą kontrolą systemu operacyjnego Android 4.2. Jego użytkowanie pozwala skorzystać z rozbudowanych możliwości platformy Smart TV na tradycyjnym, zwykłym odbiorniku, który nie został fabrycznie wyposażony w tą funkcjonalność. Przystawka stwarza możliwość dostępu do zasobów internetu oraz odtwarzania różnego rodzaju plików multimedialnych. 

Najnowszy dongle pozwala skorzystać z dowolnych aplikacji dostępnych w sklepie Google Play. Wbudowana antena Wi-Fi ma zapewniać dobre, stabilne połączenia z siecią bezprzewodową. Przystawka posiada zainstalowanych kilka najpopularniejszych aplikacji - wśród nich znajduje się przeglądarka Chrome, dostęp do Skype czy YouTube'a. rg1

Sercem urządzenia jest czterordzeniowy procesor RG3188 o taktowaniu 1,8 GHz. Jego całkowita pamięć operacyjna wynosi 1 GB. Przystawka współpracuje z telewizorami za pomocą złącza HDMI. Producent wyposażył ją również w wejście USB oraz wbudowany moduł łączności bezprzewodowej Bluetooth. Takie rozwiązanie umożliwia podłączenie myszy, klawiatury czy słuchawek. Użytkownik może skorzystać z 8 GB wbudowanej pamięci, którą można dodatkowo rozbudować za pomocą kart microSD o maksymalnej pojemności 32 GB. 

Przystawka Gembird HDMI SmartTV Dongle SMP-TVD-002 jest już dostępna w sprzedaży, a jej cena wynosi 293 zł brutto.

Źródło: Gembird, AGDLab.pl.

Chcesz być zawsze na bieżąco z najnowszymi informacjami z branży AGD, RTV i Foto/Wideo? Wejdź na profil AGDLab.pl na Facebooku.

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.