Puretta: sterylizator szczoteczki do zębów

Marek Cekaw
Puretta: sterylizator szczoteczki do zębów

Puretta to kolejny przykład gadżetu, który powinniśmy posiadać. Jest to urządzenie przeznaczone do sterylizacji szczotek do zębów, zasilane promieniami słonecznymi. Dzięki temu higiena naszej jamy ustnej, stanie się jeszcze efektywniejsza.

0

Nie każdy zdaje sobie sprawę z faktu, że szczoteczka do zębów przechowywana w łazience w pobliżu toalety, szybko staje się siedliskiem bakterii. Trzeba ją więc regularnie czyścić, by spełniała swoją rolę, używając np. wrzątku lub bakteriobójczych płynów.

Znacznie wygodniejszym rozwiązaniem jest produkt o nazwie Puretta, który pojawił się na Kickstarterze. Jest to poręczne urządzenie, sterylizujące szczoteczki do zębów oraz ręczne maszynki do golenia zarostu.

Urządzenie o wymiarach 192 x 125 x 52 mm montuje się na ścianie, np. przy pomocy taśmy dwustronnej lub wkrętów. W jego obudowie jest miejsce dla czterech szczoteczek, trzech nici dentystycznych, skrobaczki do języka, golarki oraz pasty do zębów. Produkt wyposażony jest w sensor ruchu i gdy wykryje, że wszyscy opuścili już łazienkę, wówczas uruchamia lampę UV, która natychmiast zabija wszystkie bakterie.

Co ważne, Puretta nie potrzebuje podłączenia do sieci elektrycznej, gdyż ma ogniwo fotowoltaniczne, produkujące z łazienkowego światła energię potrzebną do pracy.

Produkt pojawi się w sprzedaży już w październiku tego roku i będzie kosztował 59 dolarów.

szczot1

Źródło: Kickstarter.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.

Aktualności

więcej aktualności

Najczęściej poszukiwane