Pyle Audio Smart Robot Vacuum: odkurzacz z monitoringiem

Marek Cekaw
Pyle Audio Smart Robot Vacuum: odkurzacz z monitoringiem

Firma Pyle Audio znana była dotychczas wyłącznie z wysokiej jakości domowych zestawów stereo, car audio oraz profesjonalnego sprzętu dla DJ'ów. Postanowiła jednak poszerzyć swą ofertę o sprzęt AGD. Jej pierwszym produktem z tej kategorii, jest odkurzacz robot o niezbyt wyszukanej nazwie Smart Robot Vacuum.

0

Urządzenie z wyglądu przypomina wiele innych robotów odkurzających podłogi, a więc ma okrągły kształt oraz wystające po bokach szczotki zgarniające śmieci z podłogi. Cały jego osprzęt skrywa się jednak pod obudową, gdzie znajduje się całkiem sporo elektroniki w postaci sensorów, układów kontrolujących pracę sprzętu, a także kamery wideo o rozdzielczości HD,

Kamera nie jest oczywiście wykorzystywana do sprzątania, lecz zmienia odkurzacz w robota strażniczego, który może rejestrować na wideo wszystko co dzieje się w domu, podczas jego pracy. Smart Robot Vacuum, pełni więc funkcję swego rodzaju robota strażniczego.

Wracając natomiast do dbania o nasze podłogi, to urządzenie wyposażono w aż sześć różnych trybów sprzątania. Można wybrać tryb automatycznego zamiatania, zajęcia się rogami pomieszczeń, skoncentrowanego sprzątania, ręcznego sterowania, sprzątania brudu ukrytego (np. pod kanapą lub meblami) oraz sprzątania zgodnie z ustawionym wcześniej harmonogramem. Ostatnia z opcji umożliwia stworzenie planu pracy, dzięki któremu urządzenie będzie np. pracować codziennie o tej samej porze.

Odkurzacz wyposażono w dwa wymienne filtry HEPA, zbiornik na kurz o pojemności 350 ml, a także dwie boczne szczotki służące do sprzątania rogów pomieszczeń. Bateria o pojemności 2200 mAh wystarczy natomiast na 60 minut pracy, przy czym po jej wyczerpaniu odkurzacz sam wróci do stacji dokującej, gdzie spędzi cztery godziny na jej ładowaniu.

Smart Robot Vacuum jest już dostępny na stronie producenta i można go kupić w cenie 289,99 dolarów.

Smart-Robot-Vacuum-1

Źródło: Slashgear.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.