Ring Protect: inteligentna ochrona domu

Marek Cekaw
Ring Protect: inteligentna ochrona domu

Firma Ring, która specjalizuje się w produkcji rozwiązań chroniących nasz dom przed intruzami, pokazała nowy produkt. Jest nim Ring Protect, kompleksowy system alarmowy z sensorami ruchu.

0

Ring jest przedsiębiorstwem, które już od kilku lat dostarcza nam rozwiązania do ochrony domu, w postaci kamer monitoringu. Teraz firma postanowiła zaoferować swym klientom bardziej kompleksowe rozwiązanie i wprowadza na rynek system alarmowy o nazwie Ring Protect.

Ring Protect zapewnić ma 24-godzinny monitoring naszej posiadłości oraz łatwość instalacji. System zbudowany został w oparciu o firmowe kamery oraz inteligentne dzwonki do drzwi, a dodatkowo współpracuje z bezprzewodowymi sensorami ruchu oraz czujnikami otwarcia drzwi oraz okien.

Podstawą produktu jest Ring Base Station, czyli centralka zarządzająca całym systemem. Wyposażono ją w WiFi WiFi a/b/g/n 2.4/5 GHz oraz technologie Z-Wave, Zigbee i Bluetooth, jak również syrenę alarmową generującą dźwięk o natężeniu 104 dB. Centralka musi mieć stale zasilanie, ale dysponuje też baterią, która zapewnia potrzymanie pracy w wyniku odcięcia zasilania. Wystarcza ona na co najmniej 24 godziny działania systemu.

Interakcja z systemem odbywa się za pomocą klawiatury lub firmowej aplikacji mobilnej. Przy pomocy PINu, użytkownik może uzbrajać lub rozbrajać alarm. Natomiast za wykrywanie intruzów odpowiadają dwa główne sensory, jak również czujniki instalowane na drzwiach i oknach. Mają one własne baterie, które według deklaracji producenta, wystarczą na trzy lata działania.

Sensory ruchu również dysponują awaryjnymi akumulatorami wystarczającymi na 24 godziny i mogą być zainstalowane w odległości aż 75 m od centralki. Jeśli zastosujemy wzmacniacz sygnału, wydłużymy tę odległość o kolejne 75 m.

Ring Protect oferowany jest w bardzo przystępnej cenie 199 dolarów. W zestawie otrzymujemy centralkę, klawiaturę do wpisywania kodu, sensor ruchu i jeden sensor na okna. Dodatkowe sensory ruchu kosztują 30 dolarów, zaś sensory na drzwi/okna po 20 dolarów za sztukę.

Ring Protect1

Źródło: Slashgear.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.