Robo-meble zmienią wystrój naszego mieszkania

Marek Cekaw
Robo-meble zmienią wystrój naszego mieszkania

Niektórzy nie lubią zmian, ale istnieje grupa osób, która nie może żyć, jeśli co jakiś czas nie zmieni aranżacji wnętrza swego mieszkania. Dla takich użytkowników firma Ori opracowała zrobotyzowane meble.

0

Projekt jest wspólnym dziełem inżynierów z MIT Media Labs, firmy Ori oraz znanego projektanta Yves Béhara. Jest to z pozoru zwykły zestaw mebli do sypialni, który został jednak w taki sposób zaprojektowany, że potrafi się przekształcać, oferując w ten sposób znacznie większą funkcjonalność.

Jest to rozwiązanie idealne do małych mieszkań, w których nie ma zbyt wielu pokojów i dzięki nowemu umeblowaniu, możemy z łatwością zmieniać przeznaczenie pomieszczenia, z salonu na sypialnię, garderobę, lub także biuro. A to wszystko połączone z ekosystemem inteligentnego domu. Meble są wyposażone w siłowniki, które zmieniają pozycję poszczególnych segmentów, dostosowując je do potrzeb, np. chowając łóżko, wysuwając biurko itp. Dzięki temu jedno pomieszczenie może mieć kilka różnych funkcji.

Pierwsze komercyjne wersje systemu będą testowane jeszcze tego lata przez deweloperów kilku amerykańskich miast, natomiast ich rynkowa premiera odbędzie się w przyszłym roku.

meble1

Źródło: Engadget.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Ze względu na obowiązującą ciszę wyborczą funkcja komentowania została wyłączona do dn. 2018-10-21 godz. 21:00.