Robomow RX20 Pro: kompaktowy robot do koszenia trawy

Marek Cekaw
Robomow RX20 Pro: kompaktowy robot do koszenia trawy

Robomow, lider w dziedzinie konstruowania robotów koszących, wchodzi w sezon wiosenno-letni prezentując nowy model RX20 Pro. Ten mały, kompaktowy robot przystosowany jest do trawników o metrażu do 200 m². Jest to idealna propozycja dla osób pragnących mieć piękny i zadbany trawnik, a przy tym ceniących swój wolny czas.

0

Nie trać czasu na koszenie, odpoczywaj

Firma Robomow posiada przeszło  20-letnie doświadczenie w konstruowaniu robotów koszących. W tym czasie opracowała szereg rozwiązań, które wyróżniają jej produkty na tle innych producentów. Szeroka średnica koszenia sprawia, że roboty Robomow potrafią kosić szybciej niż konkurencyjne modele przeznaczone do porównywalnych areałów.  Konstrukcja mocnych silników, które napędzają ostrza z hartowanej stali pozwala robotom koszącym Robomow efektywnie rozdrabniać  trawę, jak również gałązki czy szyszki. Dodatkowo noże zostały umiejscowione tak, aby poradzić sobie z trawą przy krawędziach trawnika. Wszystko to wraz z szeregiem innych udogodnień sprawia, że z robotami koszącymi Robomow trawnik staje się miejscem odpoczynku, a nie pracy.

father and son playing with plane RX on the front

Robomow RX20 Pro – mały z dużymi możliwościami

Robomow RX20 Pro to najmniejszy model robota koszącego w gamie produktowej marki. Jego kompaktowe wymiary sprawiają, że z wielką gracją porusza się on po trawniku docierając do trudnodostępnych miejsc, gdzie często tradycyjna kosiarka nie ma dostępu. Nowością i przewagą modelu Robomow RX20 Pro nad urządzeniami przeznaczonymi do pracy na podobnym areale jest zastosowanie ruchomej głowicy koszącej z silnikiem i ostrzem, która pozwala na ciągłe utrzymanie stałej odległości mechanizmu tnącego od podłoża. Dzięki niej nowy przedstawiciel marki Robomow  zapewnia wysoką jakość koszenia na nierównym terenie.

Robomow RX_On base station back view

 

Jego zaletą jest również trwałe ostrze, które poradzi sobie m.in. z gałązkami. Robomow RX20 Pro może zostać zaprogramowany tak, aby rozpoczynał pracę w czasie, gdy nikt nie przebywa na zewnątrz – np. podczas nieobecności domowników lub wieczorem, gdy nie bez znaczenia również jest jego cicha praca (64 dB).

Robomow RX_top

Inżynierowie Robomow podczas projektowania robota nie zapomniali o bezpieczeństwie użytkowników. W momencie natknięcia się na przeszkodę ostrze robota zostanie zatrzymane, robot przemieści się w innym kierunku, aby ponownie włączyć mechanizm koszący. Funkcja Child Lock uniemożliwia z kolei uruchomienie urządzenia przez dzieci, a dodatkowo, gdy robot zostanie podniesiony z ziemi bądź przechylony w kierunku pionowym ruch noża zostanie zatrzymany. Robomow RX20 Pro wyposażono również w system antykradzieżowy, który zabezpiecza możliwość uruchomienia urządzenia przez niepowołane osoby.

RX in base station

Robomow RX20 Pro może być obsługiwany również z poziomu aplikacji mobilnej dostępnej dla platformy Android. Można w niej uzyskać kluczowe informacje na temat robota, jak również przejść do zaawansowanych opcji oraz zarządzać jego pracą np. ustalić parametry harmonogramu koszenia.

Robomow RX20 Pro przeznaczony jest na trawniki o powierzchni do 200 m². W Polsce dostępny będzie wiosną bieżącego roku, w sugerowanej cenie katalogowej 3 299 zł.

 

Robomow RX20 Pro – specyfikacja produktu

Powierzchnia koszenia: do 200 m²

Czas koszenia: do 120 min

Ładowanie baterii: 16-20 godz.

Miesięczne zużycie energii: ok. 4 kWh

Wymiary: 53 x 42 x 26 cm

Waga: 7,5 kg

 

Źródło: Informacja prasowa

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.