Samsung Bixby trafi do telewizorów oraz pralek

Marek Cekaw
Samsung Bixby trafi do telewizorów oraz pralek

Samsung chce podnieść użyteczność cyfrowego asystenta Bixby, dostępnego dotychczas wyłącznie użytkownikom smartfonów. Koncern planuje zaimplementować go do swych telewizorów oraz sprzętu gospodarstwa domowego, w tym pralek.

0

Coraz więcej producentów wyposaża swój sprzęt we wsparcie dla cyfrowych asystentów, umożliwiających wygodne sterowanie funkcjami urządzeń. Zwykle stosuje się w tym celu najpopularniejszych z cyfrowych pomocników, takich jak Siri czy Alexę, ale już wkrótce dołączy do nich również Bixby.

Cyfrowy asystent Samsunga, był dotychczas używany tylko w smartfonach tego producenta. Koncern chce jednak rozszerzyć jego funkcjonalność, dlatego już tej wiosny planuje zainstalować go w swych telewizorach Smart TV, a także w pralkach, które trafią na rynek amerykański. Nie będzie to pierwszy sprzęt domowy, do którego trafi asystent koncernu. W styczniu, podczas targów elektroniki użytkowej CES 2018, producent zapowiedział nowe modele inteligentnych lodówek, które także zostaną wyposażone w tę technologię.

Bixby powinien znacznie podnieść komfort użytkowania sprzętu, gdyż większość funkcji będzie można wykonywać przy pomocy poleceń głosowych. W przypadku pralek, można zapewne spodziewać się powiadomień na smartfona o zakończonym cyklu prania oraz monitorowania pracy sprzętu. Natomiast telewizory pozwolą przełączać kanały, regulować głośność i uruchamiać aplikacje.

samsung

Źródło: Businesskorea.co.kr

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.

Aktualności

więcej aktualności

Najczęściej poszukiwane