Samsung SHS-P718: elektroniczny strażnik domu

Marek Cekaw
Samsung SHS-P718: elektroniczny strażnik domu

Firma Samsung wchodzi na rynek produktów chroniących nasz dom przed intruzami. Jej najnowszą propozycją jest zaawansowany technologicznie elektroniczny zamek SHS-P718, wyposażony w technologię biometryczną.

0

Samsung planuje rywalizować z producentami elektronicznych zamków i pokazał swój własny produkt tego typu. Urządzenie nazywa się SHS-P718 i jest wielofunkcyjnym systemem broniącym dostępu do naszego mieszkania.

SHS-P718 1

W przeciwieństwie do innych zamków elektronicznych, ten jest produktem o nieco innej konstrukcji, gdyż producent zintegrował go razem z klamką. Jego stylistyka jest przy tym bardzo nowoczesna, więc będzie świetnie pasował do mieszkań o podobnym wystroju.

Od strony technicznej, zastosowano tutaj kilka metod autoryzacji użytkownika, które pozwalają zapomnieć o noszeniu ze sobą ciężkich kluczy. Głównym systemem dostępu jest cyfrowa klawiatura, służąca do wpisywania numerycznego kodu mogącego liczyć od 4 do 12 znaków. Dla zwiększenia poziomu bezpieczeństwa, jest automatycznie osłaniana, by zapobiec jej uszkodzeniu.

SHS-P718 2

Naturalnie użytkownik nie musi zapamiętywać kodu i może zdecydować się na biometryczny system autoryzacji, wykorzystujący wysokiej klasy skaner odcisków palców. Wystarczy tylko zbliżyć palec do czytnika, a zamek zostanie odblokowany. W pamięci urządzenia mogą zostać zapisane odciski należące maksymalnie do 100 użytkowników.

SHS-P718 3

Jeśli jednak posiadacz SHS-P718 uzna, że wpisywanie kodu lub odczytywanie linii papilarnych nie jest wystarczającym zabezpieczeniem, może skorzystać z trybu podwójnej autoryzacji. Wówczas by wejść do domu, trzeba będzie nie tylko wpisać kod, ale też przyłożyć palec do czytnika.

Jeśli natomiast zależy nam na wygodzie, wówczas możemy skorzystać ze znacznika RF lub karty magnetycznej, która po zbliżeniu do zamka, automatycznie go odblokuje. Takich znaczników zamek może obsługiwać do 31 sztuk.

Samsung SHS-P718 dostępny jest w sprzedaży w cenie 449 dolarów.

Źródło: 7gadgets.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.