Samsung prezentuje HDR10+

Jakub Kornacki
Samsung prezentuje HDR10+

W swoich telewizorach firma Samsung stale udoskonala technologie celem jeszcze wierniejszego odwzorowania rzeczywistości. HDR10+ to nowo otwarty standard dla treści HDR, który ma jeszcze bardziej przybliżyć widza do rzeczywistych obrazów.

0

W HDR10+ zwiększono stosunek światła do cienia, dzięki temu oglądane filmy w większym stopniu mogą przypominać obrazy. Rozjaśnił się cały kadr, a przez to zwiększyła się głębia kolorów, a także ich zakres tonalny w podrównaniu do standardowej technologii HDR. Dzięki temu użytkownicy będą mogli poczuć prawdziwą rzeczywistość podczas oglądania wszelkich materiałów.

W HDR10+ wykorzystano metadane dynamiczne, dzięki czemu kontrast jest większy, a barwy - jeszcze bardziej zbliżone do rzeczywistych. Metadane umożliwiają dostosowanie jasności tonowej do każdej sceny z osobna, nawet podczas odtwarzania dynamicznych obrazów. hdr10_plus

Technologia HDR jest wykorzystywana od kilku lat nie tylko w telewizorach, ale także w nowoczesnych smartfonach, tabletach czy nawet aparatach fotograficznych. Prawdopodobnie najnowszy standard HDR10+ w najbliższych latach będzie stosowany w większości telewizorów oraz urządzeń elektronicznych popularnych światowych marek. W  tej chwili wykorzystują go telewizory Samsung UHD z 2017 roku, w tym modele Q7, Q8 i Q9 z prestiżowej linii QLED TV. 

Źródło: Samsung, AGDLab.pl

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.