Sennheiser PXC 550: 30 godzin muzyki na jednym ładowaniu

Marek Cekaw
Sennheiser PXC 550: 30 godzin muzyki na jednym ładowaniu

Wadą większości słuchawek bezprzewodowych dostępnych na rynku, jest niewielka bateria, która sprawia, że często trzeba je ładować. Jeśli nie lubimy być zaskakiwani w ten sposób w najmniej oczekiwanym momencie, to firma Sennheiser wprowadza do sprzedaży słuchawki PXC 500, które będą grać przez maksymalnie 30 godzin.

1

Wygoda słuchawek bezprzewodowych jest niezaprzeczalna, gdyż brak kabla sprawia, że mamy pełną swobodę poruszania się, mogąc słuchać muzyki np. podczas sprzątania mieszkania, robienia obiadu czy też wynoszenia śmieci.

To co jednak stanowi ich zaletę, jest równocześnie wadą, ponieważ bateria zapewniająca im działanie jest z reguły niezbyt duża, aby nie podnosić masy sprzętu, więc większość modeli trzeba ładować najdalej po 10 godzin słuchania. Problemem jest również to, że bateria wyczerpuje się najczęściej w najmniej spodziewanym momencie.

Sennheiser PXC 550 1

Słuchawki Sennheiser PXC 550 Wireless nie mają tej wady. Zainstalowany w nich akumulator wystarcza bowiem na aż 30 godzin działania.

Użytkownicy sprzętu mają też do dyspozycji firmową aplikację CapTune, pozwalającą dopasować brzmienie słuchawek do indywidualnych preferencji oraz aktywować system NoiseGuard, będący adaptacyjną technologią redukcji szumów.

Sennheiser projektował te słuchawki przede wszystkim z myślą o osobach uwielbiających podróże, czy to pociągiem, czy też samochodem, stąd też wspomniana wcześniej bardzo efektywna technologia redukcji szumów, pozwalająca w pełni skupić się na słuchanej muzyce, zamiast dźwiękach otoczenia. Oczywiście korzystając z niej trzeba się wówczas liczyć z tym, że bateria zużyje się nieco szybciej, ale coś za coś.

Sennheiser PXC 5502

Funkcjami słuchawek można sterować przy pomocy aplikacji mobilnej lub też dotykowego panelu zlokalizowanego na jednym z nauszników, jak również systemu komend głosowych. Dodatkowo słuchawki same wstrzymują odtwarzanie muzyki, gdy wykryją, że użytkownik zdjął je z głowy. Kolejną zaletą produktu są także aż trzy mikrofony zapewniające wysoką jakość rozmów telefonicznych oraz możliwość ich złożenia, dzięki czemu zajmują mniej miejsca i tym samym ich transport jest łatwiejszy.

Słuchawki Sennheiser PXC 550 dostępne są w cenie 399 dolarów.

Źródło: Slashgear.com

Waszym zdaniem

magdusinek00

Słuchawki są rewelacyjne. 30 godzin bez ładowania i rewelacyjna redukcja szumów. Cena dość wysoka - ale jak na ta klasę słuchawek, nie ma się co dziwić. Najlepiej upolować w jakiejś promocji. Ja kupiłam 300 zł taniej: http://wisebears.pl/okazja/sluchawki-bezprzewodowe-sennheiser-pxc-550-1471pln Ci, którzy doceniają dźwięk, na pewno się nie zawiodą. Dla mnie Sennheiser mógłby popracować jedynie nad designem.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.