Sharp pokazał 80-calowy telewizor 8K

Marek Cekaw
Sharp pokazał 80-calowy telewizor 8K

Jeśli przymierzacie się do kupna odbiornika 4K, to sugeruję wstrzymanie się z realizacją tego pomysłu, gdyż być może wkrótce Ultra HD zostanie wyparte z rynku przez jeszcze nowszy format 8K. Sharp jest kolejną firmą, która zaprezentowała nowy telewizor w tym formacie.

0

Kilka miesięcy temu koncern LG zaprezentował prototyp telewizora wyświetlającego obraz w rozdzielczości 8K. Japońska firma Sharp jest kolejnym producentem, który planuje wprowadzić na rynek taki sprzęt i pokazała właśnie nowy model odbiornika LCD-80XU35A, który ma przekątną 80-cali, zaś obraz prezentuje w oszałamiającej rozdzielczości 7680 x 4320 pikseli, czyli 8K.

Nowy produkt Sharpa znacznie różni się od obecnie sprzedawanych odbiorników 4K, gdyż producent wyposażył go w najnowszą generację technologii odpowiadającej za reprodukcję kolorów z czterech podstawowych barw składowych, zapewniającą jeszcze żywsze i bardziej nasycone kolory w porównaniu do sprzętu Ultra HD. Dysponuje on również najnowszym silnikiem obróbki obrazu X8-MEP, zapewniającym gigantyczny wzrost jego jakości zarówno podczas oglądania filmów jak i zabawy grami wideo.

sharp-80-inch-8k-1

Osoby, które miały już okazję oglądać prezentację tego odbiornika na specjalnie przygotowanych materiałach wideo twierdzą, że rozdzielczość 8K pozwala rozróżnić każdy pojedynczy włos, dostrzec pory w twarzy oraz piegi u prezenterek, zaś szminka nałożona na ich usta wygląda jak prawdziwa. Cena i data premiery telewizora nie zostały jeszcze podane.

sharp-80-inch-8k-2

Niestety na pełne wykorzystanie odbiorników 8K będziemy musieli jeszcze chwilę poczekać. Na razie producenci sprzętu muszą wypromować urządzenia 4K, a chwilowo jest jeszcze bardzo niewiele materiałów w tej rozdzielczości. Aczkolwiek ich liczba zwiększa się każdego dnia i do 2020 roku ma już być około 200 kanałów telewizyjnych dostępnych w Ultra HD.

Można więc założyć, że za jaki czas producenci filmowi i telewizyjni zabiorą się za popularyzację formatu 8K.

Źródło: Tweaktown.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.

Aktualności

więcej aktualności

Najczęściej poszukiwane