SimpliSafe SimpliCam: inteligentna kamera monitoringu

Marek Cekaw
SimpliSafe SimpliCam: inteligentna kamera monitoringu

Amerykańska firma SimpliSafe, wprowadza do sprzedaży nowy model kamery monitoringu. Produkt o nazwie SimpliCam dostępny jest w cenie 99 dolarów. Nie jest to niska kwota, ale w zamian oferuje kilka przydatnych funkcji, które lepiej chronią nasz dom przed intruzami.

0

Kamera została wyposażona nie tylko w zaawansowane funkcje ochrony naszego domu, ale też opcję pełnej prywatności. Zainsatlowano w niej metalową przesłonę, która zamyka się, gdyż użytkownik znajduje się w domu i otwiera, gdy wszyscy domownicy opuszczą mieszkanie. Funkcja ta działa automatycznie lub kontrolowana jest ręcznie, przy pomocy aplikacji mobilnej.

Dzięki współpracy z systemem alarmowym SimpliSafe, kamera staje się bardzo użytecznym narzędziem ochrony domu. Użytkownik może bowiem autoryzować dostęp do transmisji dla firmowego centrum ochrony, zapewniając policji wizualną weryfikację. Dzięki temu stróże prawa otrzymują bieżący opis włamania, a także informacje w jakiej części domu znajduje się intruz, jakie przedmioty zostały skradzione, a także którymi drzwiami opuszcza posiadłość.

Kamera powiadamia też właściciela, wysyłając alerty na smartfona. Zrobi to jednak tylko wówczas gdy wykryje coś ważnego, gdyż potrafi odróżniać człowieka od np. ruchu zasłon spowodowanym wiatrem.

SimpliCam potrafi też transmitować na smartfona obraz 24/7 w HD, zaś specjalny algorytm kompresji zapewnia czysty obraz bez spowalniania domowej sieci.

Kamera dostępna jest do nabycia na stronie producenta.

1

Źródło: Simplisafe.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.

Aktualności

więcej aktualności

Najczęściej poszukiwane