Sleep Number 360: inteligentne łóżko

Marek Cekaw
Sleep Number 360: inteligentne łóżko

Sen jest kluczowy dla funkcjonowania naszego organizmu, dlatego tak istotne jest to, byśmy każdej nocy mogli wypoczywać, regenerując siły potrzebne do przetrwania kolejnego dnia. Firma Sleep Number, która specjalizuje się w produkcji sprzętu ułatwiającego nam sen, pokazała nowy sprzęt w postaci inteligentnego łóżka.

0

Produkt nazywa się Sleep Number 360 i jest ultranowoczesnym, w pełni skomputeryzowanym łóżkiem, naszpikowanym różnego rodzaju sensorami. Jego wyposażenie nie tylko dopasuje temperaturę do indywidualnych preferencji, ale też będzie się komunikować z pozostałym sprzętem w naszym domu, zapewniając nam maksymalnie komfortowe warunki snu.

Sensory wykrywają m.in., ruch użytkownika i potrafią stwierdzić, czy jest mu za zimno lub zbyt gorąco. Wówczas automatycznie regulują temperaturę materaca. Mogą też dopasować ją w pomieszczeniu, współpracując z termostatem Nest. Łóżko ogrzeje nam również stopy oraz dopasuje kształt materaca, w zależności od tego, czy śpimy na plecach, czy na boku.

Sleep Number 360 potrafi ponadto wykrywać chrapanie i zapobiegać mu, unosząc głowę śpiącego pod odpowiednim kątem.

Produkt pojawi się w sprzedaży w pierwszej połowie tego roku. Cena nie jest jeszcze znana, ale może kształtować się na podobnym poziomie co konkurencyjne produkty, czyli w okolicach 1000 dolarów.

sleep360-1

Źródło: Sleepnumber.new-media-release.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.