Słuchawki Revols dopasują się do każdych uszu

Marek Cekaw
Słuchawki Revols dopasują się do każdych uszu

Każdy ma inny kształt uszu, a to powoduje, że kupione w sklepie słuchawki nie zawsze będą idealnie pasować. Wprawdzie ich producenci dodają kilka rodzajów końcówek o różnym rozmiarze, jednak znacznie ciekawszy pomysł ma startup Revols, który opracował słuchawki dopasowujące się do kształtu ucha.

0

Ucho jest tak indywidualną cechą jak odciski palców, więc każdy ma inne. Oznacza to, że produkowane seryjnie słuchawki dokanałowe nie zawsze będą idealnie pasować, a to z kolei powoduje wypadanie ich z uszu i ogólnie mówiąc zapewnia niski komfort użytkowania. Wprawdzie na rynku istnieją firmy, które potrafią indywidualnie dopasować kształt słuchawek na podstawie modelu ucha, jednakże jest to usługa bardzo kosztowna i nie każdego na nią stać.

Revols1

Startup Revols ma jednak inne rozwiązanie, które pozwoli dopasować słuchawki do ucha i nie wydrenuje przy tym naszego portfela. Jej pomysł to nowe słuchawki wyposażone w specjalne, żelowe końcówki, które automatycznie dopasują się do kształtu kanału słuchowego.

Wystarczy tylko włożyć je do ucha, następnie aktywować dedykowaną aplikację, zaś trwający zaledwie 60 sekund proces dokona się automatycznie. Końcówki potem stwardnieją by utrzymać się w uszach.

Revols2

Słuchawki wykonane zostały przez japońskich specjalistów dźwięku z firmy Onkyo i wyposażone są w baterię wystarczającą na 8 godzin ciągłej pracy. Można je będzie kupić w cenie 300 dolarów, a na rynku pojawią się w przyszłym roku. Więcej informacji na ich temat znajdziecie na stronie Kicstartera.

Źródło: Kickstarter.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.