Sony A8F Bravia OLED: nowoczesne telewizory dla wymagających

Marek Cekaw
Sony A8F Bravia OLED: nowoczesne telewizory dla wymagających

Targi CES 2018 w Las Vegas odwiedził również koncern Sony, którzy zaprezentował tam mnóstwo nowego sprzętu RTV. Szczególną uwagę przykuwają dwie nowe rodziny telewizorów, mianowicie A8F Bravia OLED oraz X900F.

0

A8F bazuje na zeszłorocznym modelu A1E, jednak został wzbogacony o nowe technologie znacznie podnoszące jakość obrazu i dźwięku. Producent wyposażył go w zaprojektowany przez siebie układ 4K HDR Processor X1 Extreme, zawierający takie technologie jak Super Bit Mapping 4K HDR oraz podwójną obróbkę obrazu. Dysponuje również technologią Dolby Vision nieobecnej w zeszłorocznym modelu, która w połączeniu z większą mocą obliczeniową, zapewnia głębszą czerń, jaśniejsze kolory i znacznie ostrzejszy obraz.

Zastosowano w nim również technologię Acoustic Surface, którą zastosowano już we wspomnianym modelu A1E. Jest to nowoczesny system audio, zastępujący standardowe głośniki. Zamiast nich, to ekran odbiornika staje się głośnikiem, gdyż specjalne przetworniki umieszczone za panelem wprawiają go w wibracje, docierające następnie do uszu widza w postaci dźwięku. Za ekranem znajduje się też niewielki subwoofer zajmujący się niskimi częstotliwościami. W ten sposób widz ma wrażenie, że dźwięk wydobywa się bezpośrednio z oglądanego filmu.

A8F Bravia OLED będzie dostępny w wersjach 55" oraz 65" i pojawi się w sprzedaży już niebawem.

A8F Bravia OLED

Oprócz A8F, Sony pokazało także rodzinę X900F. Tu również znajdziemy układ 4K HDR Processor X1 Extreme, a dodatkowo także technologię X-tended Dynamic Range PRO 6x. Jej zadaniem jest regulacja podświetlenia w różnych strefach obrazu, co dodatkowo podnosi jego jakość. Wprawdzie system jest szczególnie efektywny w przypadku treści HDR, to Sony zapewnia, że powinien być użyteczny także w przypadku standardowych treści pozbawionych tej technologii.

Odbiornik także wspiera główne wersje standardu HDR, czyli HDR10 oraz Dolby Vision. Dysponuje też systemem X-Motion Clarity, który kontroluje ruchome obrazy, zmniejszając w ten sposób poziom rozmazania w przypadku szybkich scen. Współpracując z technologią X-tended Dynamic Range PRO 6x, eliminowane są wówczas spadki jasności.

X900F

Modele z serii X900F dostępne będą w wersji 49", 55", 65", 75" i 85". Cen obu nowych serii telewizorów jeszcze nie znamy. Sony zapewnia jednak, że wkrótce powinny zostać ujawnione.

Źródło: Sony.net

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.