Sony Venice: kamera cyfrowa z pełnoklatkowym przetwornikiem obrazu

Jakub Kornacki
Sony Venice: kamera cyfrowa z pełnoklatkowym przetwornikiem obrazu

Sony Venice to pierwsza cyfrowa kamera kinematograficzna z pełnoklatkowym przetwornikiem obrazu w bogatej ofercie producenta. Nowej generacji urządzenie zapewni producentom filmowym niczym nieograniczoną swobodę twórczą.

0

Pracując nad Sony Venice inżynierowie nawiązali ścisłą współpracę ze środowiskami twórczymi i dokonali bardzo dokładnej analizy zapotrzebowania specjalistów z sektora produkcji filmowej i studyjnej. Najważniejszym elementem wykorzystanym w nowym urządzeniu jest pełnoklatkowy przetwornik obrazu o wymiarach 36x24 mm. Został on przystosowany do współpracy z szerokim wachlarzem obiektywów.Sony_VENICE_01

W Sony Venice zastosowano wiele zaawansowanych rozwiązań technologicznych, które mają przekładać się na jaki najlepszy sposób rejestrowania rzeczywistości. W tym celu zastosowano nowy system zarządzania kolorami i szeroki zakres barw. Dzięki temu użytkownicy zyskują kontrolę oraz większą swobodę przy pracy z obrazem na etapie korekcji i postprodukcji. Wykorzystanie 15-stopniowej wartości przysłony zapewnia dokładną pracę w różnych warunkach oświetleniowych.

Sony_VENICE_11

Sony Venice wyróżnia się modularną konstrukcją. Urządzenie charakteryzuje się łatwością obsługi oraz możliwością skorzystania z wielu bardzo zaawansowanych, funkcjonalnych rozwiązań. Proces filmowania usprawnia 8-stopniowy system szklanych filtrów ND.

Źródło: Sony, AGDLab.pl.

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.