Sony XBR-77A1E: najdroższy telewizor japońskiego koncernu

Marek Cekaw
Sony XBR-77A1E: najdroższy telewizor japońskiego koncernu

W przyszłym miesiącu Sony wprowadzi do sprzedaży najnowszy telewizor XBR-77A1E. Flagowy model wyposażony w panel w technologii OLED i wyświetlający obraz w rozdzielczości 4K, będzie oferowany w cenie 20 tysięcy dolarów.

2

Sony od wielu lat dopracowuje swój sprzęt RTV, a efektem tych prac jest najnowszy flagowy odbiornik japońskiego koncernu XBR-77A1E. Jest to największy wariant telewizora z nowej rodziny, której 55" i 65" modele są już dostępne w sprzedaży od jakiegoś czasu.

sonya1oledl2

Nowy sprzęt ma 77" ekran w technologii OLED, wyświetlający obraz w rozdzielczości 4K. Producent wyposażył go w najnowsze rozwiązania technologiczne. Na jego pokładzie znajdziemy więc technologię HDR10, HLG oraz Dolby Vision, które dbają o jakość obrazu. Pierwsze dwie będą dostępne dla posiadacza od razu po zakupie. Natomiast trzecia zostanie dodana wraz z aktualizacją oprogramowania, która zostanie udostępniona za kilka miesięcy.

Matryca zainstalowana w odbiorniku ma 8 mln samodzielnie świecących pikseli, które są bardzo precyzyjnie kontrolowane przez procesor X1 Extreme, zapewniając wysoki poziom kontrastu.

Układ ten ma o 40 proc., więcej mocy obliczeniowej w porównaniu do standardowych procesorów X1. A jako, że każdy piksel działa oddzielnie i może być całkowicie wyłączony, zapewnia to absolutną czerń, co z kolei przekłada się na wysoki poziom szczegółowości obrazu, jego głębi, tekstur oraz nasycenia kolorów.

Zaletą odbiornika jest także nowatorski system nagłośnienia, którzy dzięki odpowiedniej konstrukcji emituje dźwięk z całego ekranu, co znacznie podnosi jakość wrażeń.

sonya1oledl1

Telewizor wyposażony w platformę Android TV, dysponuje także technologią Smart TV, zapewniającą dostęp do dużej liczby aplikacji oraz szerokiej gamy filmów i seriali. Sprzęt jest także kompatybilny z głośnikiem Google Home, co pozwala kontrolować jego funkcje przy pomocy komend głosowych.

Sony XBR-77A1E na rynku amerykańskim pojawi się 25 lipca i będzie kosztować 20 000 dolarów. Data europejskiej premiery tego telewizora nie jest jeszcze znana.

Źródło: Whathifi.com

Waszym zdaniem

rolesz01

Kontrast stał się znacznikiem jakości obrazu Niestety to nie on odpowiada za jakość odbioru lecz gama barw i odcieni. Widać to w najlepszych dysponujących bardzo dużym kontrastem ekranach LCD. Co po kontraście gdy w ciemniejszych miejscach widać tylko czarną plamę. Miarą jakości obrazu jest wierność odwzorowania rzeczywistości.

a.jablonski00

Najdroższym tv SONY jest model 100'SONY ZD 9 za ok.70.000 euro.!Ten oled tyłka nie urywa?Może druga czy trzecia generacja będzie warta uwagi?A1E nie ma 3D!!!Sam mam pokaźną kolekcie płyt 3D i dlatego wybrałem 65'ZD 9!Nie żałuję i polecam wszystkim.Obraz perfekcyjny jaśniejszy od A1E z matrycą od...LG.Cóż więcej trzeba?Czasu na oglądanie filmów itp.itd.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.

Aktualności

więcej aktualności

Najczęściej poszukiwane