Sony Xperia Hello: inteligentny głośnik z funkcją strażnika

Marek Cekaw
Sony Xperia Hello: inteligentny głośnik z funkcją strażnika

Sony zaprezentowało nowy model inteligentnego głośnika o nazwie Xperia Hello. Produkt różni się jednak nieco od Amazon Echo, gdyż został wyposażony w funkcję strażnika naszego domu.

0

Inteligentne głośniki opanowały już rynek i pełno na nim urządzeń o bardzo podobnych możliwościach. Ich producenci muszą więc wzbogacić je o nowe umiejętności, by podnieść atrakcyjność takiego sprzętu. Ciekawą propozycję ma koncern Sony, który zaprezentował produkt o nazwie Xperia Hello.

Na pierwszy rzut oka to kolejny inteligentny głośnik, który niczym nie różni się od sprzętu innych producentów. Bliższe zapoznanie z urządzeniem pokazuje jednak, że jest to coś więcej.

Xperia Hello1

Sprzęt wyposażono bowiem w 4,6" ekran dotykowy, umieszczony w przedniej części obudowy głośnika. Może służyć m.in., do wideorozmów. To nie wszystko, Xperia Hello dysponuje także wbudowaną kamerą oraz sensorem ruchu działającym w podczerwieni, więc potrafi wykrywać intruzów. Natomiast siedem mikrofonów zadba o to, by wyraźnie słyszeć komendy właściciela, a także hałasy, które mógłby powodować włamywacz próbujący nas okraść.

Oczywiście sprzęt dysponuje także sztuczną inteligencją. Ale nie jest to żaden ze znanych asystentów, jak Alexa czy Google Assistant, lecz własny pomocnik Sony, którego znajdziemy w słuchawkach Xperia Ear.

Xperia Hello2

Xperia Hello do sprzedaży wejdzie już w przyszłym miesiącu, ale nie wiadomo na razie ile trzeba będzie za to zapłacić.

Źródło: Sonymobile.co.jp

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.