Specyfikacja HDMI 2.1 zaprezentowana

Marek Cekaw
4K  HDMI 2.1  RTV 
Specyfikacja HDMI 2.1 zaprezentowana

Coraz lepsza jakość obrazu wymaga znacznie lepszej technologii do przesyłania sygnału. Właśnie zaprezentowano pełną specyfikację technologii HDMI 2.1, która jest w stanie obsłużyć transmisję obrazu nawet w rozdzielczości 10K.

0

Bez przewodów HDMI trudno byłoby sobie dziś wyobrazić oglądanie treści wideo w wysokiej rozdzielczości. Technologia idzie jednak naprzód i dziś podstawowa wersja tej technologii przestaje już wystarczać. Dlatego jest nieustannie ulepszana, by sprostać wymogom nowego sprzętu pojawiającego się na rynku.

Właśnie zaprezentowano najnowsza wersję standardu HDMI 2.1, która powinna wystarczyć na kilka najbliższych lat. Przede wszystkim dlatego, że jest w stanie obsłużyć sygnał wideo o rozdzielczości nawet 10K, więc będzie nadawać się do powoli wprowadzanych na rynek telewizorów 8K. Co więcej, potrafi też dostarczyć obraz 4K/120 kHz, połączony z dynamicznymi formatami HDR. Jest to możliwe dzięki znacznie większej przepustowości standardu, wynoszącej aż 48 Gbps. Dla porównania HDMI 2.0, ma przepustowość jedynie 18GBps.

HDMI 2.1 oferuje także lepsze ekranowanie elektromagnetyczne, a dzięki większej częstotliwości odświeżania, obraz wyświetlany na ekranie, powinien być znacznie bardziej płynny. Dobrą wiadomością jest także to, iż nowa wersja standardu jest wstecznie kompatybilna z poprzednią generacją.

HDMI 2.1

Źródło: Whathifi.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.