Sprzęt AGD, jakiego nie znasz - LG InnoFest 2015

Adam Kwiatkowski
Sprzęt AGD, jakiego nie znasz - LG InnoFest 2015

LG to koreańska marka, która odgrywa znaczącą rolę na światowych rynkach. Poszczególne firmy wchodzące w skład ogromnego konsorcjum produkują nie tylko telewizory czy pralki. W salonach pokazowych w kwaterze głównej w Korei można zobaczyć rozwiązania przyszłości, wiele z nich pokazano podczas wystawy InnoFest w Lizbonie. Niestety to urządzenia które w najbliższym czasie nie będą sprzedawane, nie tylko w Polsce, ale również w Europie. 

0

LG jako marka globalna zyskuje na popularności z każdym rokiem. Pod marką LG produkcja odbywa się na całym świecie, w Polsce koreański koncern zdecydował się umieścić zakłady, w których produkowane są pralki, chłodziarki i telewizory. Ale na świecie marka LG znana jest również z innych urządzeń domowych.

W USA LG doskonale rozpoznawane jako producent suszarek (rynek USA, LG zajmuje pierwsze miejsce w rankingu producentów suszarek do ubrań1). Również w USA dobrą renomą cieszą się zmywarki LG (drugie miejsce w rankingu zadowolenia klientów). 

Ostatnie targi CES w Las Vegas były okazją do zaprezentowania hybrydowego urządzenia - Twin Wash - to pralka do delikatnych ubrań, która umieszczona została w szufladzie. Powyżej może stać dowolna pralka LG ładowana od frontu. Zaletą pralki LG jest wykorzystanie ciepła z głównej pralki do podgrzania wody do prania w Twin Wash. 

LG_Twin_Wash_System

Koreańczycy maja w swojej ofercie również nietypowe rozwiązania do domu, Styler to połączenie szafy na ubrania z parowym automatem do odświeżania tekstyliów. Swetry, garsonki i garnitury, koszule i spodnie wystarczy umieścić wewnątrz komory, na panelu drzwiowym wybrać sposób czyszczenia. Styler wykorzystuje parę wodną, która eliminuje alergeny, pomaga rozprostować zagniecenia i częściowo oczyszcza tekstylia. Styler jest skierowany do bogatych klientów, jego cena po przeliczeniu na złotówki wynosi około 5-6 tys. zł.

LG_Styler

Odkurzacze domowe i roboty sprzątające to również ważna pozycja w portfolio LG. Oprócz zwykłych odkurzaczy firma produkuje roboty czyszczące, które mogą pełnić dodatkową funkcję , mobilnych kamer IP, które zareagują na ruch i dźwięk w pomieszczeniach, a relację z tego, co się dzieje w domu można obejrzeć w smartfonie lub w tablecie.

HOM-BOT_21_subject2

LG sprzedaje również kuchnie elektryczne i indukcyjne oraz pasujące do kompletu piekarniki elektryczne i okapy kuchenne. Niestety, to kolejne wyposażenie niemożliwe do kupienia w Polsce.

piekarniki LG

 

 

1 http://www.rankingthebrands.com/The-Brand-Rankings.aspx?rankingID=289&year=829

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.