TCL C70: telewizor przyszłości z Quantum Dot

Jakub Kornacki
TCL C70: telewizor przyszłości z Quantum Dot

TCL C70 jest kolejnym z nowo zaprezentowanych telewizorów przez wiodącego w Chinach producenta elektroniki użytkowej. Urządzenie wykorzystuje nową technologię wyświetlania Quantum Dot, a jednocześnie wyznacza nowy standard przemysłowy w kategorii cienkich telewizorów.

0

Najnowszy odbiornik telewizyjny chińskiego producenta TCL wykorzystuje autorską technologię wyświetlania Quantum Dot, która współpracuje z 4K high-dynamic range. Dzięki temu nowoczesny, elegancki i stylowy telewizor został przystosowany do wyświetlania treści o najwyższym standardzie 4K Ultra HD. Nie zapomniano o popularnym ostatnio kontraście dynamicznym HDR - nowy odbiornik pozwala na optymalizację kontrastu dla każdej sceny HDR.

Czym byłaby głębia obrazu bez naturalnych kolorów? Rozszerzoną paletę barw zapewnia zaawansowana technologia LED-ów fosforowych, które zapewniają realistyczne odwzorowanie każdego odcienia. Obraz prezentowany przez najnowszego TCL C70 jest szczegółowy, dynamiczny, barwny i pozbawiony jakichkolwiek zniekształceń i zakłóceń sygnałowych. Warto również wspomnieć o zastosowanej technologii skalowania do Ultra HD, która automatycznie poprawia rozdzielczość słabszych jakościowo materiałów i maksymalnie zbliża je do 4K.

TCL 70 działa w oparciu o najnowszą wersję systemu operacyjnego Android 6.0.1. Urządzenie zostało wyposażone w platformę smart TV, dzięki czemu może posłużyć jako domowe centrum rozrywki multimedialnej. Model będzie dostępny w wersjach od 49'' do 75''. Urządzenie pojawi się w europejskiej dystrybucji w drugim kwartale 2017 roku.

Źródło: TCL, AGDLab.pl.

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.

Aktualności

więcej aktualności

Najczęściej poszukiwane