Technics SP10R i SL100R: nowe gramofony znanej marki

Marek Cekaw
Technics SP10R i SL100R: nowe gramofony znanej marki

Wskrzeszona w 2014 roku przez Panasonica marka Technics, wciąż wprowadza na rynek nowe produkty. Firma właśnie zapowiedziała dwa zupełnie nowe modele gramofonów dla wymagających użytkowników, mianowicie SP10R i SL100R.

0

Technics ma już w swej ofercie kilka naprawdę dobrych gramofonów, czego przykładem jest legendarny SL-1200G oraz jego znacznie tańsza, choć równie dobra wersja SL1200GR. Firma nie zamierza jednak zaniedbywać wymagających klientów i specjalnie dla nich przygotowała dwa nowe urządzenia.

Pierwszym z nich jest SP-10R, który wyposażono w bezrdzeniowy napęd bezpośredni. Producent zapewnia, że ma on wystarczająco mocy, by zapewnić wyjątkową precyzje obrotu talerza nawet przy bardzo niskich prędkościach. Ten został wykonany z aluminium i łącznie z 10 mm szerokości obciążeniem waży 7,9 kg, co pozwala bardzo dobrze tłumić niepożądane wibracje. Pomaga w tym dodatkowo warstwa gumy znajdująca się na spodniej stronie talerza.

Technics introduces SP-10R 1

A to tylko jeden z systemów redukcji szumów zastosowanych przez Technica. Producent oddzielił także jednostkę sterującą od głównej i wyposażył sekcję zasilania w technologię zapewniającą napięcie o minimalnym poziomie szumów, a także zastosował parę innych rozwiazań.

Gramofon oferuje trzy ustawienia prędkości obrotowej: 33 1/2, 45 i 78 RPM, zaś wybrane ustawienie prezentowane jest na niewielkim wyświetlaczu OLED umieszczonym w obudowie. Model ten pojawi się na rynku już wiosną w cenie 10 000 dolarów.

Kolejnym produktem jest Technics SL-1000R. Wyposażono go w ramię w kształcie litery S, wykonane ze stopu magnezu dla zachowania niskiej masy oraz wyeliminowania wibracji. Natomiast dla zapewnienia większej integralności strukturalnej, podstawa powstała z dwuwarstwowego BMC, na którym umieszczono 30 mm grubości aluminiowy panel. Sprzęt ma również aluminiowy talerz.

Technics introduces SP-10R 2

Ten model nie ma jeszcze ustalonej ceny oraz daty premiery.

Źródło: Whathifi.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.