Telewizor Sony Ultra HD z filmami w rozdzielczości 4K

Damian Jaroszewski
Telewizor Sony Ultra HD z filmami w rozdzielczości 4K

Jakiś czas temu na amerykańskim rynku zadebiutował telewizor Sony Bravia XBR-84X900. Jest to 84-calowy model, który może wyświetlać obraz w rozdzielczości Ultra HD, znanej wcześniej pod nazwą 4K. Jednak problemem jest to, że użytkownicy nie mają skąd czerpać materiały wideo w tak wysokiej jakości. Japoński producent postanowił chociaż częściowo rozwiązać ten problem.

0

Nie jest tajemnicą, że dostęp do filmów w rozdzielczości Ultra HD (co najmniej 3840 x 2160 pikseli) jest bardzo trudny. Na rynku, nawet amerykańskim, jest niewiele materiałów w tak wysokiej jakości. W takim razie po co użytkownikowi drogi telewizor, zdolny wyświetlać takie rozdzielczości? Problem ten zauważyła firma Sony, która zaoferowała odtwarzacz multimedialny 4K Ultra HD Video Player. Jest on dostępny z 84-calowym telewizorem Bravia XBR-84X900. Jednak użytkownik nie musi go kupować, bowiem zostaje on mu za darmo wypożyczony.

Sony Bravia XBR-84X900

Sony Bravia XBR-84X900

Co najważniejsze, odtwarzacz będzie miał domyślnie wgrane 10 filmów w rozdzielczości Ultra HD 4K. W pamięci urządzenia znajdziemy między innymi najnowszego Spider-Mana, czy też tegoroczny remake Pamięci absolutnej. Pełna lista filmów to: The Amazing Spiderman, Total Recall (2012), The Karate Kid (2010), Salt, Battle Los Angeles, The Other Guys, Bad Teacher, That’s My Boy, Taxi Driver, The Bridge on the River Kwai.

Telewizor Sony Bravia XBR-84X900 kosztuje około 25 tysięcy dolarów.

źródło: iTechnews

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.

Aktualności

więcej aktualności

Najczęściej poszukiwane