To najlepszy system ostrzegania kierowców

Adam Kwiatkowski
To najlepszy system ostrzegania kierowców

Zadania stawiane aplikacjom i urządzeniom, które powszechnie nazywa się antyradarami, są proste: zabezpieczenie kierowcy przed różnymi problemami na drodze oraz przed policją, inspekcją i strażnikami gminnymi. Polski portal motoryzacyjny podjął się przetestowania trzech dostępnych rozwiązań. 

3


Pierwsze smartfony z wbudowanym odbiornikiem GPS przyczyniły się do stopniowego spadku popularności systemów nawigacyjnych. Dziś zamiast osobnego urządzenia większość osób woli zakupić aplikację. Oprócz wskazówek, jak dojechać pod wybrany adres, systemy te mogą ostrzegać przed wszelkimi zagrożeniami i problemami na drodze. Najpopularniejszą aplikacją w Polsce jest Yanosik, który zaczynał karierę jako program do smartfonów ostrzegający przed fotoradarami. Dziś Yanosik to katalog zintegrowanych aplikacji pomagających kierowcy każdego pojazdu. Może wskazywać drogę, pokazywać zagrożenia, działa jako komputer pokładowy. 

Portal motoryzacyjny Motofilm do testów użył rozwiązania oferowane przez trzech producentów, test praktyczny został wykonany na północy kraju, na trasie DK 6 z Gdańska do Słupska. Liczba stałych masztów fotoradarowych na tym odcinku trasy wynosi 11.
Wszystkie testowane aplikacje bez problemu informowały o tych konstrukcjach. Podczas mijania lotnych patrolów policyjnych z narzędziami do pomiaru prędkości tylko Yanosik wskazał oba patrole. Aplikacja dodatkowo wskazała wszystkie zdarzenia na trasie. Yanosik posiada najliczniejszą rzeszę aktywnych użytkowników (ponad 71 tysięcy).

Aplikacje, które porównywano: iCoyote, Yanosik i Autoradar. Najwięcej punktów w trakcie testu przyznano Yanosikowi.

Waszym zdaniem

gorion00

Potwierdzam, Yanosik ako jedyny bezpłatny o tak wszechstronnej baie informacyjno-ostrzegawczej. Używam od wielu lat i zawsze się sprawdzał, ostatniotakże skutecznie jako aplikacja nawigacyjna - wbrew fałszywym opiniom autorów aplikacji płatnych. Pozdrawiam.

marioo300

mam działa super i na razie Potwierdzam, Yanosik jako jedyny bezpłatny :)

akaleta00

iCoyote jest zbyt krótko żeby miec chociaż połowę liczby użytkow. Ynaosika, nie ma czego oczekiwać przez 2 tygodnie działania na rynku jako darmowa aplikacja, ludzie musza się przekonac do nowosci, a tym bardziej Polacy

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.

Aktualności

więcej aktualności

Najczęściej poszukiwane