Ultraloq UL3 BT: inteligentny zamek biometryczny

Marek Cekaw
Ultraloq UL3 BT: inteligentny zamek biometryczny

Rynek elektronicznych zamków rozwija w coraz szybszym tempie, a jednym z nowych graczy w tej branży jest firma Ultraloq. Przedsiębiorstwo pokazało niedawno najnowszy model zamka UL3 BT, wyposażonego w kilka systemów otwierania.

0

Większość zamków elektronicznych dostępnych na rynku, skupia się na współpracy ze smartfonami. Oznacza to, że otwieramy je przy pomocy specjalnych aplikacji komunikujących się z urządzeniem poprzez technologię Bluetooth. Ultraloq UL3 BT, ma jednak znacznie więcej możliwości, co podnosi jego funkcjonalność.

Ultraloq UL3 BT 1

Ultraloq UL3 BT można otworzyć przy pomocy smartfonu. Urządzenie przenośne staje się wówczas kluczem i wystarczy je tylko zbliżyć, by otworzyć zamek. Dzięki temu mamy też możliwość udostępniania cyfrowych kluczy, a także dostęp do logów, co pozwala na bieżąco widzieć kto i kiedy korzysta z zamka.

Ultraloq UL3 BT 2

Ciekawą funkcją jest także otwieranie przez pukanie. Użytkownik nie musi wyciągać smartfona z kieszeni by zbliżyć go do zamka. Wystarczy tylko czterokrotnie puknąć w jego ekran dotykowy i zamek automatycznie się odblokowuje.

Ultraloq UL3 BT 3

Zamek oprócz technologii Bluetooth, dysponuje także dotykową klawiaturą umożliwiającą dostanie się do mieszkania osobom, które nie posiadają własnego smartfona. Oprócz tego producent wyposażył go w biometryczną technologię w postaci czytnika linii papilarnych. Wystarczy tylko zbliżyć do niego palec i specjalny system porówna nasz odcisk z liniami zapisanymi w bazie danych, określając w ten sposób, czy mamy dostęp do obiektu chronionego tym urządzeniem.

Ultraloq UL3 BT 4

Ultraloq UL3 BT zasilany jest trzema bateriami AA, które powinny wystarczyć na około 8000 otwarć zamka. Naturalnie użytkownik zostanie poinformowany, gdy baterie będą bliskie wyczerpaniu, ale i tak powinny wystarczyć na około rok użytkowania.

Zamek dostępny jest obecnie w cenie 205 dolarów.

Źródło: 7gadgets.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.