Winyle z muzyką w wysokiej rozdzielczości, wkrótce trafią do sklepów

Marek Cekaw
Winyle z muzyką w wysokiej rozdzielczości, wkrótce trafią do sklepów

Austriacka firma Rebeat Innovation już wkrótce zrealizuje swój projekt wprowadzenia na rynek płyt winylowych z muzyką w wysokiej rozdzielczości. Dyrektor firmy oraz jej założyciel Günther Loibl potwierdził, że w sklepach pojawią się one już przyszłym roku.

0

Kilka miesięcy temu pojawiła się informacja mówiąca, iż powstaną płyty winylowe, oferujące muzykę w znacznie wyższej jakości niż obecnie. Wprawdzie wielu zapewne uznało to za żart, to jest to całkiem realny projekt, a gotowy produkt wejdzie do sprzedaży już w przyszłym roku.

Jego pomysłodawcą jest Günther Loibl, założyciel i dyrektor generalny austriackiego startupu Rebeat Innovation. Firma w 2016 roku złożyła patent dotyczący produkcji płyt winylowych z muzyką wysokiej rozdzielczości, a teraz udało się jej zebrać 4,8 mln dolarów na realizację tego pomysłu. 600 tys. z tej kwoty zostało już wydanych na laserową maszynę do tworzenia matryc, które następnie posłużą do produkcji płyt. Matryce będą trójwymiarową, topograficzną mapą cyfrowych plików audio. Dzięki zastosowaniu tej metody, możliwe będzie osiągnięcie znacznie większej precyzji w produkcji płyt, a także zmniejszenie danych traconych podczas tego procesu.

Dzięki temu czas odtwarzania płyty wzrośnie o 30 proc., a dodatkowo uzyskana zostanie o 30 proc. większa siła oraz wierność sygnału. Dobrą wiadomością jest to, że nowy rodzaj płyt będzie w pełni kompatybilny z obecnie produkowanymi modelami gramofonów.

Pierwsze płyty winylowe HD powinny trafić do sklepów już latem przyszłego roku.

Rebeat Innovation

Źródło: Whathifi.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.