YouTube Kids: kreskówki w telewizorach Smart TV

Marek Cekaw
YouTube Kids: kreskówki w telewizorach Smart TV

Użytkownicy nowoczesnych modeli telewizorów Smart TV, mogą już korzystać na swych odbiornikach z popularnej aplikacji YouTube Kids. Narzędzie to spodoba się szczególnie dzieciom, gdyż zapewnia dostęp do bardzo bogatej biblioteki popularnych kreskówek.

0

Telewizory z funkcjonalnością Smart TV, poza możliwością oglądania popularnych programów, oferują także możliwość korzystania z przeróżnych aplikacji, zapewniających dostęp do różnego rodzaju treści. Jedną z takich aplikacji jest YouTube Kids, która od 2015 roku dostępna jest m.in., na niektórych modelach telewizorów LG wyposażonych w platformę webOS.

Teraz popularna aplikacja, wraz z najnowszą aktualizacją oprogramowania, trafiła na znacznie więcej modeli odbiorników, pochodzących od Sony, LG oraz Samsunga. Jest aktualnie dostępna w 26 krajach, takich jak Hiszpania, Wielka Brytania, Rosja, Meksyk, czy też Irlandia, choć na razie mogą z niej korzystać głównie posiadacze najnowszych modeli
wyprodukowanych co najmniej w 2016 roku. Wkrótce aplikacja pojawi się także na modelach odbiorników wyposażonych w platformę Android TV.

YouTube Kids jest dziecięcą wersją popularnego portalu, która zamiast śmiesznych filmów o kotach, serwuje im znane kreskówki oraz specjalne programy dopasowane do najmłodszych odbiorców. W ofercie serwisu dostępne są najpopularniejsze serie lubiane przez dzieci z całego świata, jak chociażby "Ulica Sezamkowa" oraz wiele innych.

YouTube Kids 1

Źródło: Youtube.googleblog.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.