ZKTeco FL1000: elektroniczny zamek z technologią biometryczną

Marek Cekaw
ZKTeco FL1000: elektroniczny zamek z technologią biometryczną

Firma ZKTeco wprowadziła na rynek nowy model elektronicznego zamka do drzwi. FL1000 został wyposażony w nowoczesną technologię biometryczną w postaci rozpoznawania twarzy użytkownika.

0

Jeszcze do niedawna trzeba było nosić ze sobą ciężkie klucze do mieszkania. Jest to rozwiązanie mało wygodne, gdyż ryzykowaliśmy ich zgubieniem lub złamaniem w zamku, a dodatkowo ciężki metal niszczył nasze kieszenie. Od kilku lat można tego uniknąć, instalując zamki elektroniczne, które zdobywają coraz większą popularność.

ZKTeco FL1000 1

Jednym z najnowszych modeli jest FL1000, opracowany przez inżynierów firmy ZKTeco. To zamek o wyjątkowo wysokim poziomie zaawansowania technologicznego. Wyposażono go m.in., w system rozpoznawania twarzy użytkownika. Wystarczy więc zbliżyć się do drzwi, a specjalna kamera zeskanuje twarz i dokona weryfikacji naszej tożsamości.

ZKTeco FL1000 2

Zamek ma także dotykowy ekran służący do wpisania kodu, wyświetlający także poziom naładowania baterii, godzinę i datę, jak również zapewniający dostęp do logów zamka. W jego pamięci przechowywane są logi 30 tys. otwarć zamka z dokładną godziną użycia oraz nazwą użytkownika. Możemy w niej zapisać także do 100 haseł oraz tyle samo twarzy użytkowników.

Zamek można też ustawić w tryb przejścia, wówczas nie będzie blokował drzwi, a do ich otwarcia wystarczy klamka. Taka opcja jest przydatna, gdy np. wnosimy do mieszkania większe zakupy lub meble i nie chcemy za każdym razem go otwierać.

ZKTeco FL1000 3

Użytkownik nie musi się też martwić wyczerpaną baterią (w tym wypadku osiem sztuk baterii AA), która bywa największą bolączką takich zamków. Producent przewidział bowiem gniazdo do podłączenia awaryjnego zasilania. Sprzęt jest także odporny na niskie temperatury i może pracować przy -45 stopniach Celsjusza.

Zamek ZKTeco FL1000 oferowany jest w cenie 400 dolarów.

Źródło: 7gadgets.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.