Ekspresy do kawy - najtańsze modele

Marek Kowalski
Ekspresy do kawy - najtańsze modele

Ekspresy do kawy stają się coraz bardziej popularne i to nie tylko wśród kawowych smakoszy o zasobnych portfelach. Sięgamy po nie głównie ze względu na wygodę, jaką nam gwarantują. Każdego ranka możemy cieszyć się swoim ulubionym napojem, bez konieczności marnowania czasu na indywidualne przygotowywanie wody i parzenie. Ceny topowych modeli automatycznych ekspresów mogą przerażać, ale możemy znaleźć na rynku również znacznie tańsze modele. Oto ich zestawienie.

0
  • Najtańsze w zakupie, ale najdroższe w eksploatacji - ekspresy kapsułkowe
  • Ekspresy przelewowe - najpopularniejsze na rynku
  • Ekspresy ciśnieniowe, najdroższe, ale też jedyne gdy lubisz prawdziwe espresso i kawy dla których jest bazą
  • Zestawienie dziesięciu najtańszych ekspresów do kawy

Ekspresów do kawy jest mnóstwo, dlatego też kupno tego odpowiedniego może sprawiać problemy. Zanim przystąpimy do poszukiwań, powinniśmy określić parametry, jakie nas interesują. Oczywiście wielkość, pojemność zbiornika na wodę czy dzbanka jest sprawą indywidualną. Dobieraj je według własnych potrzeb i preferencji.

Najtańsze, ale jednocześnie najdroższe w eksploatacji są ekspresy kapsułkowe. Oprócz ceny, ich główną zaletą jest oczywiście prostota obsługi. Wystarczy umieścić kapsułkę w odpowiednim miejscu, nacisnąć odpowiedni przycisk, by po chwili otrzymać gotowy napój kawowy. Za pomocą urządzeń tego typu, możemy przygotować kawę o przeróżnych smakach i każdego ranka pić coś innego - zależnie od umieszczonej w urządzeniu kapsułki

Ekspresy przelewowe są chyba najbardziej popularnym rodzajem, szczególnie wśród osób, które nie chcą wydawać wielu pieniędzy na droższy ekspres ciśnieniowy. I chociaż wiadomo, że kawa parzona pod ciśnieniem jest znacznie lepsza od zwanej potocznie "zalewajki", nie oznacza to, że urządzenie przelewowe nie zapewni nam każdego ranka porcji "małej czarnej". Ekspresy te różnią się od ciśnieniowych tym, że wrzątek dozowany jest bezpośrednio do pojemnika, w którym znajdują się zmielone ziarna, a następnie, przechodząc przez filtr, wpada do dzbanka. Wśród modeli, które znajdziemy na rynku, niektóre mają wbudowane młynki, do pozostałych sypiemy kawę wcześniej zmieloną.

Ekspresy ciśnieniowe są z reguły najdroższe, ale gwarantują za to najlepszą kawę ze względu na system, który wykorzystują do jej parzenia. Kawa przyrządzana pod wysokim ciśnieniem to dla wielu smakoszy, jedyna prawdziwa kawa. Ponadto wiele modeli tego rodzaju posiada specjalne dysze do spieniania mleka.

Każdy ekspres, a szczególnie ten bardziej zaawansowany, posiada różne dodatkowe funkcje, które pozwalają na przyrządzanie różnych kaw - nie tylko tych standardowych jak espresso, mała czarna czy kawa z mlekiem. Dlatego też przed kupnem konkretnego modelu, zwróć uwagę na to, czego oczekujesz od swojego urządzenia. Oczywiście opcji tych może brakować w nieco tańszych odpowiednikach. Jednakże, jeżeli nie jesteś zbyt wymagającym kawoszem i w zupełności wystarczają Ci klasyczne trunki, nie musisz wydawać fortuny na droższe i bardziej rozwinięte modele. Poniżej przedstawiamy listę tanich ekspresów do kawy, które spełniają podstawowe wymagania.

Najtańsze ekspresy do kawy - Clatronic KA3356

Clatronic-KA3356

Kawiarka firmy Clatronic to urządzenie o mocy 300 W i pojemności na jeden kubek, dostarczany w zestawie razem z ekspresem. Sprzęt jest niewielki, dlatego też świetnie sprawdzi się w małych i bardzo małych kuchniach. Jest na tyle nieduży (13 x 17,5 x 15,5 cm) i lekki (610 g), że można go również łatwo przenosić z miejsca na miejsce. Producent zadbał o zabezpieczenie antypoślizgowe kubka, tackę można łatwo wyciągnąć i wyczyścić. Sprzęt wyposażono w wymienny filtr nylonowy wielokrotnego użytku. Sprzęt w sam raz dla singla-kawosza.

 

Najtańsze ekspresy do kawy - Sencor SCE2001WH

Sencor-SCE2001WH

Przelewowy ekspres do kawy Sencor SCE2001WH o mocy 350 W to idealny model dla par mieszkających w niewielkich mieszkaniach z małymi kuchniami. Ekspres Sencor umożliwia nie tylko zaparzenie kawy, ale również i herbaty, czy jakichkolwiek innych ziół. W zestawie nie znajdziemy dzbanka tak charakterystycznego dla ekspresów przelewowych. Zamiast tego producent dołącza dwa porcelanowe kubki. W ciągu jednego cyklu możemy przygotować dwa napoje jednocześnie. W ekspresie zamontowano nóżki antypoślizgowe oraz potrójne zabezpieczenie przed kapaniem. Tackę ociekową możemy w każdej chwili z łatwością wyciągnąć i wyczyścić.

 

Najtańsze ekspresy do kawy - Bosch TAS4000

Bosch-TAS4000

Ekspres kapsułkowy firmy Bosch zgodny z systemem kapsułek Tassimo, wyposażony został w system skanowania kodów kreskowych. Na podstawie odczytanego kodu urządzenie dobiera parametry pracy do konkretnego typu napoju. Moc ekspresu wynosi 1300 W, a zbiornik o pojemności 2 litrów umożliwia przygotowanie większej ilości filiżanek kawy za jednym razem. W zależności od użytej kapsułki ekspres ten jest w stanie przyrządzić między innymi kawę espresso, latte, cappuccino, a także czekoladę czy herbatę.

Jego obsługa jest bardzo prosta. Wystarczy umieścić kapsułkę w specjalnie do tego przeznaczonym miejscu i nacisnąć przycisk aktywujący proces przyrządzania danego napoju. Ciekawą funkcją jest możliwość indywidualnego regulowania mocy przygotowywanych napojów. Ekspres Bosch Tassimo TAS4000 wyposażono również w programy czyszczące oraz odkamieniające, co znacznie ułatwia nam utrzymywanie urządzenia w dobrej kondycji, a także eliminuje ryzyko mieszania się smaków. Po każdym zakończonym cyklu parzenia urządzenie automatycznie czyści dystrybutor, wykorzystując do tego parę wodną.

 

Najtańsze ekspresy do kawy - Clatronic KA3450

Clatronic-KA3450

Przelewowy ekspres Clatronic KA3450 idealnie sprawdzi się u osób, które żyją w ciągłym pośpiechu. W zestawie znajdziemy termiczny kubek z gumowym uchwytem, dzięki czemu nie musimy marnować czasu na parzenie dużego dzbanka i przelewanie trunku do drugiego naczynia, które zamierzamy zabrać ze sobą. Moc urządzenia wynosi 550 W, a pojemność 0,3 litra. Ekspres charakteryzuje się minimalistycznym wzornictwem i ma niewielki rozmiary, dzięki czemu zmieści się w każdej kuchni, a w razie potrzeby może towarzyszyć nam w podróży.

 

Najtańsze ekspresy do kawy - Sencor SCE2003RD

Sencor-SCE2003RD

Przelewowy ekspres Sencor SCE2003RD o mocy 350 W. W zestawie zamiast szklanego dzbanka znajdują się dwa porcelanowe kubki. Ponadto model ten posiada wyjmowany filtr oraz specjalny, potrójny system zabezpieczeń. Ekspres firmy Sencor jest dostępny w kilku wariantach kolorystycznych. Wybór tego nieklasycznego, a więc czerwonego czy zielonego na pewno doda charakteru bardziej stonowanej kuchni.

 

Najtańsze ekspresy do kawy - Petra Electric KM34.07

Petra-Electric-KM34_07

Ciśnieniowy ekspres Petra Electric KM34.07, do parzenia małej czarnej wykorzystuje kawę w saszetkach. Urządzenie ma moc 1600 W i pozwala na przygotowywanie od 1 do 2 filiżanek napoju podczas jednego cyklu (z saszetki). Pojemność wyjmowanego pojemnika na wodę wynosi 1,5 litra. Sprzęt ma wbudowane zabezpieczenie przed przegrzaniem. Jest też energooszczędny - po każdym zakończonym cyklu parzenia urządzenie automatycznie przechodzi w tryb uśpienia. Ekspres wyposażony jest również we wskaźnik poziomu wody.

 

Najtańsze ekspresy do kawy - Clatronic KA3473

Clatronic-KA3473

Tradycyjny ekspres przelewowy Clatronic KA3473 pozwala na przygotowywanie w dzbanku kawy, która powinna wystarczyć na 14 filiżanek. Urządzenie ma moc 900 W oraz pojemność 1,5 litra, wyposażone zostało w system zabezpieczający przed kapaniem. Dzięki czemu po zdjęciu dzbanka ryzyko, że pod nim znajdą się mokre zabrudzenia jest zminimalizowane. Dodatkową funkcją tego modelu jest płyta grzejna, która podtrzymuje temperaturę przygotowanej kawy. Do parzenia wykorzystujemy kawę już zmieloną, ponieważ ekspres nie ma wbudowanego młynka.

 

Najtańsze ekspresy do kawy - Amica CD1011

Amica-CD1011

Ciśnieniowy ekspres kolbowy Amica CD1011 to jedyne tego typu urządzenie w naszym zestawieniu najtańszych ekspresów. Urządzenie ma moc 800 W, zostało wyposażone w zbiornik na wodę o pojemności 240 mililitrów. Do przygotowywania napoju wykorzystujemy kawę już zmieloną, ponieważ model ten nie ma młynka. W zestawie, oprócz samego ekspresu znajdziemy również sitko na cztery filiżanki espresso, ubijak kawy oraz miarkę.

 

Najtańsze ekspresy do kawy - Cremesso DC260

Cremesso-DC260

Ekspres Cremesso DC260 to kolejny model wykorzystujący do przygotowywania różnych rodzajów napojów kawowych kapsułki. Tym razem jest to sprzęt używający kapsułek systemu Cremesso. Jego obsługa, jak przystało na ekspres kapsułkowy, jest banalnie prosta. Umieszczamy kapsułkę w odpowiednim miejscu i naciskamy jeden przycisk, a po chwili pod dozownikiem wylewa się gotowy napój. Ekspres o mocy 1455 W nagrzewa się w błyskawicznym czasie - w ciągu 15 sekund. Kawa parzona jest pod ciśnieniem 19 bar. Pojemność zbiornika na wodę wynosi 0,65 litrów. Tackę ociekową wraz z pojemnikiem na zużyte kapsułki możemy z łatwością wyciągnąć i wyczyścić.

 

Najtańsze ekspresy do kawy - Clatronic KA3575

Clatronic-KA3575

Ekspres przelewowy Clatronic KA3575, który pozwala na przygotowanie do 10 filiżanek kawy za jednym razem. Model ten został wyposażony w specjalną płytę, która podtrzymuje ciepło. Dzięki wskaźnikowi poziomu wody możesz z łatwością kontrolować jej ilość, bez konieczności otwierania i wyciągania pewnych elementów. Ekspres posiada również specjalne zabezpieczenia przed kapaniem. Dzbanek jest przezroczysty i szklany, a jego pokrywa została skonstruowana tak, aby aromat kawy utrzymywał się jak najdłużej.

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Ze względu na obowiązującą ciszę wyborczą funkcja komentowania została wyłączona do dn. 2018-10-21 godz. 21:00.