Jaki wypiekacz do chleba wybrać - zestawienie 5 modeli

Marek Kowalski
Jaki wypiekacz do chleba wybrać - zestawienie 5 modeli

Jak samodzielnie upiec chleb? Użyj wypiekacza do chleba? Na rynku znajdziemy dziś mnóstwo modeli charakteryzujących się zróżnicowaną funkcjonalnością i niebanalnym, często bardzo różnym wzornictwem. Posiadanie takiego sprzętu pozwoli na samodzielny wypiek pieczywa o walorach smakowych odpowiadających wszystkim domownikom i - co ważne - pozbawionego jakichkolwiek chemicznych ulepszaczy. Zobaczcie na co zwrócić uwagę wybierając tego typu sprzęt, a także spójrzcie na proponowane przez nas popularne modele wypiekaczy.

1
  • Wypiekacz do chleba - sprzęt dla tych, którzy umieją piec chleb, jak i tych, którzy nigdy tego nie robili
  • Funkcjonalność współczesnych wypiekaczy do chleba
  • Istotne parametry wypiekaczy do chleba
  • Zestawienie pięciu popularnych modeli

Zanim jednak przejdziemy do informacji dotyczących odpowiednich parametrów wypiekaczy do chleba, na wstępie powinniśmy odpowiedzieć sobie na pytanie, w jaki sposób w ogóle wypiekacz działa. Urządzenie tego rodzaju jest wyposażone w specjalne mieszadła, podgrzewacz, termostat oraz programator, dzięki czemu nie wymaga od użytkownika stałej kontroli podczas przygotowywania ciasta a później podczas samego wypiekania pieczywa. Oprócz włożenia odpowiednich składników i wybrania interesującego nas programu nie musimy właściwie nic robić. Wystarczy tylko czekać, aż nasze pieczywo będzie gotowe, o czym samo urządzenie również powiadomi.

To świetna propozycja dla osób, które lubią domowe pieczywo, bowiem dzięki wypiekaczowi zaoszczędzą mnóstwo czasu. To również dobra opcja dla osób, które nigdy nie przygotowywały własnego chleba. Perspektywa zdrowego, pełnego wartości odżywczych i stworzonego z naturalnych i - co ważne - samodzielnie dobranych składników pieczywa jest bardziej kusząca, niż śniadanie składające się ze sklepowego chleba, wzbogacanego chemicznymi dodatkami

Dzisiejsze wypiekacze do chleba oferują mnóstwo rozmaitych funkcji. Nie tylko pozwalają nam na pieczenie różnego rodzaju chleba (na przykład bezglutenowego, na zakwasie, czy z różnymi dodatkami), ale również i bułek, bagietek, rogalików, ciasta do pizzy, ciasta do makaronów, a nawet i dżemów. Wszystko zależy od tego, na czym najbardziej Ci zależy. Jeżeli już wiesz, że z niektórych funkcji raczej nie będziesz korzystać, nie warto płacić dodatkowo za model wyposażony w funkcje, z których nie będziemy korzystać.

Przed kupnem odpowiedniego modelu, trzeba oczywiście zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów. Przede wszystkim moc. Oczywiście im większa, tym lepsza. Optymalna moc według ekspertów powinna wynosić od 600 do 800 W, słabsze modele mogą nie tylko nie dopiekać pieczywa, ale też niezbyt dokładnie wymieszać składniki wypieku. Oprócz tego ważna jest również wielkość komory. Dobrym rozwiązaniem będą wypiekacze, które pozwalają na indywidualne ustawianie wagi pieczywa lub pozwalają na wymianę pojemnika. W parametrach konkretnego modelu znajdziesz również informacje dotyczące liczby mieszadeł. Z reguły wypiekacze wyposażone są w jedno lub dwa mieszadła. Ich ilość decyduje o maksymalnej masie wypiekanego pieczywa. Urządzenia wyposażone w mnogą liczbę mieszadeł pozwalają upiec większy bochenek niż sprzęt z jednym mieszadłem.

Warto również zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje. W wypiekaczach coraz częściej możemy spotkać się z możliwością ustawiania stopnia zarumienia skórki. Ponadto niektóre modele mają możliwość opóźnionego startu, a także dodatkową sygnalizacją, która informuje o zakończonej pracy czy konieczności dodania składników, takich jak na przykład zioła, czy suszone grzyby.

Poniżej przedstawiamy kilka popularnych wypiekaczy do chleba, wyposażonych w różnorodne dodatkowe funkcje, które na pewno spełnią Twoje oczekiwania.

Popularne wypiekacze do chleba - Tefal PF6118

Tefal PF6118

Wypiekacz do chleba Tefal PF6118 wyposażony w aż 19 programów pieczenia, które umożliwiają przygotowywanie również bagietek, makaronów, a nawet dżemów. Indywidualnie możemy również ustawić wagę chleba oraz poziom przybrązowienia skórki. W wyposażeniu znajdziemy dwa mieszadła do wyrabiania, pędzelek, nożyk piekarski, ruszt na foremki do bagietek, dwie foremki na cztery bagietki oraz dwie płaskie foremki na rogaliki, oraz bułeczki. Wypiekacz firmy Tefal oferuje program bezglutenowy, tryb, który przygotowuje ciasto na makaron oraz funkcję przygotowującą dżemy. Produkt ten bardzo dobrze nadaje się do domowego użytku. Dzięki niemu możesz cieszyć się świeżym i zdrowym chlebem francuskim, pełnoziarnistym czy bułeczkami typu ciabatta każdego dnia.

 

Popularne wypiekacze do chleba - Zelmer 43Z011 / ZBM0900

Zelmer 43Z011_ZBM0900

Wypiekacz Zelmer 43Z011 / ZBM0900 to urządzenie, dzięki któremu możesz w każdej chwili przygotować swoje ulubione, zdrowe i pełne wartości odżywczych pieczywo. Oferuje automatyczne miksowanie oraz zagniatanie ciasta, a także możliwość indywidualnego dobrania wielkości bochenka oraz stopnia zarumienia. Wypiekacz o mocy 660 W został wyposażony w osiem programów pieczenia. Za jego pomocą możemy przygotować między innymi pieczywo białe, francuskie, razowe czy słodkie, a także ciasto lub pieczywo bez drożdży. Obsługa tego modelu jest bardzo prosta. Wystarczy włożyć odpowiednie składniki i wybrać jeden z ośmiu programów. O zakończonej pracy informuje sygnalizacja dźwiękowa.

Zelmer 43Z011 / ZBM0900 w Skapiec.pl już od 249.99 zł:
Neonet.pl
249.99 zł
więcej ofert

 

Popularne wypiekacze do chleba - Zelmer ZBM1400

Zelmer ZBM1400

Wypiekacz do chleba Zelmer ZBM1400 to produkt polecany szczególnie liczniejszym rodzinom. Oferuje 10 programów pieczenia, a sama jego obsługa jest naprawdę prosta. Sprzęt wyposażono w wyświetlacz LCD, który ułatwia użytkownikowi kontrolę urządzenia. Samodzielnie możemy dobierać odpowiednią wielkość bochenka - maksymalnie nawet 1500g. Producent do budowy wykorzystał tworzywo sztuczne. Ponadto zamontował specjalne okienko, dzięki czemu możemy sprawdzać na bieżąco stan naszego wypieku. Oprócz głównego produktu, w asortymencie znajdziemy również miarkę, łyżkę, hak do wyjmowania wypieków oraz nóż do wyrabiania ciasta.

 

Popularne wypiekacze do chleba - First Austria FA5152

First Austria FA5152

Wypiekacz do chleba marki First Austria FA5152, wyposażony jest w 12 programów pieczenia. Model ten pozwala na przygotowywanie między innymi chlebów białych, mieszanych, chlebów typu francuskiego, razowego, a także ciasta drożdżowego, ciasta na makaron, maślanki czy dżemu. Wypiekacz wyposażono w czytelny ekran LCD, który ułatwia sterowanie sprzętem. W pokrywie górnej zainstalowano okienko, które umożliwia nam wygodną kontrolę naszego wypieku. Samodzielnie możemy również dobrać najbardziej odpowiadający nam stopień przyrumienia oraz wielkość bochenka.

 

Popularne wypiekacze do chleba - Zelmer 43Z010 / ZBM0990

Zelmer 43Z010 _ ZBM0990

Wypiekacz Zelmer 43Z010 / ZBM0990 oferujący możliwość pieczenia wielu rodzajów pieczywa. Jest prosty w obsłudze. Wystarczy umieścić odpowiednie składniki i wybrać jeden z dwunastu automatycznych programów. Wypiekacz posiada również funkcję opóźnionego startu oraz umożliwia na indywidualne ustawienie stopnia zarumienia. Elementy wypiekacza zostały stworzone ze specjalnej powłoki, która zapobiega przywieraniu, dzięki czemu model ten znacznie łatwiej utrzymać w czystości. W obudowie natomiast zastosowano materiały ze stali szlachetnej. Po zakończonej pracy, urządzenie przez jakiś czas utrzymuje jeszcze stałą temperaturę wypieku.

Waszym zdaniem

szymon.bielecki00

Kupiłem żonie kiedyś wypiekacz z panasonica, jak do tej pory nie narzeka, a chleb jest pyszny i znacznie lepszy niż ten ze sklepu :)

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.