LG OLED Signature W7 - telewizor "Picture-on-wall" - relacja z polskiej premiery

Telewizor, który... przykleisz do ściany!

Marek Kowalski
LG OLED Signature W7 - telewizor &quotPicture-on-wall" - relacja z polskiej premiery

LG OLED TV 4K to w zasadzie nic nowego. Jednak widząc na własne oczy telewizor, który dziś przedstawiciele koreańskiej firmy zaprezentowali w Polsce - obwieszczając wprowadzenie go na nasz rynek, wielu zawołało słynne "wow!". Telewizor LG OLED Signature W7, czyli interaktywny inteligentny, wielki organiczny "kafel" nalepiony na ścianę. Takiego telewizora jeszcze na naszym rynku nie było. Zapraszamy do naszej relacji z polskiej premiery tego modelu.

0

Telewizor, który był głównym bohaterem zorganizowanego przez LG pokazu prasowego mogliśmy (przynajmniej niektórzy z naszej redakcji) zobaczyć już na początku roku, na targach CES 2017 w Las Vegas. Nie zmienia to jednak faktu, że LG OLED Signature W7 robi wrażenie na każdym, kto pierwszy raz zobaczy ów sprzęt na żywo. Poniżej fotorelacja z polskiej premiery wspomnianego telewizora.

LG-OLED-Picture-on-wall-01

Ewa Lis - szefowa działu PR w polskim oddziale LG rozpoczęła dzisiejszy pokaz telewizorów koreańskiego producenta (fot. AGDLab.pl)

LG-OLED-Picture-on-wall-02

A oto i główny "bohater" pokazu - nalepiony na ścianę telewizor LG OLED Signature W7, czyli prawdziwe "Picture-on-wall" (tł. obraz-na-ścianie). Zdjęcie może nie oddaje tego dobrze, ale ten telewizor nie jest zawieszony na żadnej ramie, lecz bezpośrednio przylega do ściany. Wyobraźcie sobie kilkudziesięciocalowy kafel na ścianie. Kafel, w którym obraz "żyje". Imponujące wrażenie. (fot. AGDLab.pl)

LG-OLED-Picture-on-wall-03

Prezentacja rozpoczęła się od próby odpowiedzi na widoczne na powyższym slajdzie pytanie, pod którym mamy szybki przegląd wszystkich technologii wyświetlania obrazu na telewizorach w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat. (fot. AGDLab.pl).

LG-OLED-Picture-on-wall-04

Spotkanie zorganizowane przez LG było również okazją do zaprezentowania serii telewizorów z nowym panelem Nano Cell. Nie są to jednak telewizory OLED, lecz "zwykłe" telewizory LCD z dodatkową warstwą nanotechnologiczną poprawiającą kąty widzenia i kolorystykę obrazu. To pomysł LG na rozwiązanie konkurencyjne w stosunku do paneli QLED z warstwą Quantum Dot firmy Samsung. (fot. AGDLab.pl)

LG-OLED-Picture-on-wall-05

Telewizory LG OLED są promowane przez koreańskiego producenta jako rewolucyjne rozwiązanie. Matryca organiczna (OLED) faktycznie robi wrażenie, ale dodatkowo ten design... (fot. AGDLab.pl)

LG-OLED-Picture-on-wall-06

Jakby na potwierdzenie znaczenia wzornictwa nowego telewizora na scenę zaproszono Roberta Majkuta, projektanta wnętrz oraz wzornictwa produktów klasy premium. Jak można się domyśleć, p. Majkuta nie kwestionował urody prezentowanego telewizora OLED typu "Picture-on-wall". (fot. AGDLab.pl).

LG-OLED-Picture-on-wall-07

Kolejną osobą na scenie był Wiesław Kowalczyk - ekspert LG, który o telewizorach koreańskiej marki potrafi powiedzieć naprawdę bardzo dużo w kwestiach technicznych (fot. AGDLab.pl)

LG-OLED-Picture-on-wall-08

Samo "przylepienie" telewizora do ściany robi wrażenie, a gdy jeszcze dowiemy się, że właściwa matryca OLED w modelu LG OLED Signature W7 ma niecałe 3 mm grubości. Czapki z głów! (fot. AGDLab.pl)

LG-OLED-Picture-on-wall-09

Obecność widocznej pod telewizorem półki nie jest przypadkowa, to właściwy moduł elektroniki telewizora, do niego dołączane są wszystkie kable, tu znajdują się gniazdka, a także system dźwiękowy Dolby Atmos. (fot. AGDLab.pl)

LG-OLED-Picture-on-wall-10

Wyróżniający się nieszablonowym wzornictwem LG OLED Signature W7 to nie jedyny telewizor OLED, który jest w ofercie koreańskiego producenta. W Polsce będzie można kupić jeszcze 4 inne modele z matrycą OLED. Są to: LG Signature OLED G7, LG OLED B7, LG OLED C7 oraz LG OLED E7. (fot. AGDLab.pl)

LG-OLED-Picture-on-wall-11

Wiesław Kowalczyk, ekspert LG podsumowuje najważniejsze zalety najnowszego telewizora LG OLED TV 4K. My dodalibyśmy jeszcze design. (fot. AGDLab.pl)

LG-OLED-Picture-on-wall-12

Matryca OLED przetwarza kolory z rozdzielczością bitową wynoszącą 10 bitów na kanał barwny. Oznacza to, że telewizor OLED jest w stanie wygenerować miliard barw. Oczywiście nie jednocześnie, ale taka jest pełna, cyfrowa paleta kolorów możliwa do uzyskania na matrycy OLED. (fot. AGDLab.pl).

LG-OLED-Picture-on-wall-13

Na powyższym slajdzie widoczne porównanie pokrycia przestrzeni barwowej DCI (Digital Cinema Initiative - paleta wykorzystywana w profesjonalnej kinematografii) - LG podkreśla, że niemal pełne pokrycie barw DCI możliwe jest tylko w przypadku najnowszych telewizorów OLED na rok 2017. (fot. AGDLab.pl)

LG-OLED-Picture-on-wall-14

Nowe telewizory LG (zarówno te z matrycą OLED jak i z panelem LCD Nano Cell) obsługują HDR, czyli przetwarzają metadane o obrazie i kolorach we wszystkich aktualnie dostępnych standardach HDR: Dolby Vision, HDR10 oraz HGL. (fot. AGDLab.pl)

LG-OLED-Picture-on-wall-15-foto_Piotr_Kwiatkowski_KS

Tego nie zrobicie z żadnym telewizorem ciekłokrystalicznym. Wiesław Kowalczyk prezentuje elastyczność organicznej matrycy OLED w "nalepionym" na ścianie telewizorze LG OLED Signature W7. (fot. Piotr Kwiatkowski, Komputer Świat)

LG-OLED-Picture-on-wall-16

Slajd pokazuje istotną przewagę HDR Dolby Vision nad HDR10. W tym pierwszym przypadku każda klatka filmu zawiera metadane dotyczące odpowiedniej jasności i kolorystyki obrazu, dzięki czemu telewizor dynamicznie dopasowuje jakość ustawiając ją zgodnie z wytycznymi twórcy filmu. W przypadku HDR10 optymalizacja jest jednakowa dla całego filmu - obraz HDR nie jest dynamicznie dopasowywany w zależności od rodzaju danej sceny. (fot. AGDLab.pl)

LG-OLED-Picture-on-wall-17

Część prezentacji dotyczyła najnowszych telewizorów ciekłokrystalicznych (LCD) LG, oczywiście z rodzielczością 4K i nowymi panelami LCD Nano Cell.

LG-OLED-Picture-on-wall-18

LG tak podkreślało przewagę paneli Nano Cell nad konkurencyjnymi panelami Samsung QLED z Quantum Dot. (fot. AGDLab.pl).

LG-OLED-Picture-on-wall-19

Zamiast podsumowania, slajd zawierający najważniejsze zdaniem producenta zalety oby typów prezentowanych telewizorów: modeli z matrycą organiczną (OLED TV 4K) oraz z matrycą ciekłokrystaliczną (LCD) z dodatkową warstwą Nano Cell. Czy faktycznie nowe telewizory LG są tak niesamowite? Na to pytanie odpowiemy już niedługo do dokładnym przetestowaniu wybranych modeli. (fot. AGDLab.pl).

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.