Nowoczesne piekarniki Amica = łatwe pieczenie i czyszczenie

Artykuł powstał we współpracy z firmą Amica
Redakcja
Nowoczesne piekarniki Amica = łatwe pieczenie i czyszczenie

Piekarnik to obowiązkowy element wyposażenia każdej, w pełni funkcjonalnej kuchni domowej. Bez tego urządzenia nie byłoby możliwe przyrządzenie pysznych ciast, czy smacznych, kruchych i soczystych pieczeni, które przecież tak wielu z nas uwielbia.

 

 

1

lifestyle-piekarnik Amica

Oczywiście sukces w domowej gastronomi, czyli gremialny chór rodzinny domagający się dokładki, wymaga pewnych umiejętności od osoby przyrządzającej posiłek. Nie oszukujmy się jednak, że sprzęt, jego funkcjonalność i jakość, nie mają znaczenia. Powiedzmy sobie szczerze, od momentu gdy w 1894 roku Edis Morson wynalazł pierwszy domowy piekarnik elektryczny wiele się w tych urządzeniach zmieniło. Widać to szczególnie po najnowszej linii piekarników firmy Amica. Urządzenia z serii INTEGRA, to modele przeznaczone do zabudowy kuchennej, doskonale wkomponowujące się w dowolny typ kuchni: otwartej, zamkniętej, w stylu nowoczesnym czy klasycznym. Nowoczesne piekarniki Amica to sprzęt łatwy w obsłudze, funkcjonalny i przede wszystkim bezpieczny dla domowników, zwłaszcza tych najmłodszych.

Amica EB81064WA+ INTEGRA - inteligentne menu

EB81064WA+ INTEGRA

Jednym z najbardziej zaawansowanych technicznie i jednocześnie prostych w obsłudze oraz funkcjonalnych piekarników w ofercie polskiego potentata w branży AGD jest model Amica EB81064WA+ INTEGRA. Najbardziej zauważalną cechą tego urządzenia jest kolorowy, interaktywny ekran dotykowy, za pośrednictwem którego możemy sterować wbudowanym w piekarnik programatorem I-Cook Timer. Rozwiązanie to stanowi bardzo użyteczne połączenie nowoczesnej, zaawansowanej technologii z intuicyjną obsługą.

I-Cook Timer pozwala łatwo uaktywniać poszczególne funkcje piekarnika, a ponadto aktywnie pomaga w przyrządzaniu wielu różnych potraw. Zaprogramowane przepisy pozwalają łatwo wybrać optymalne parametry pieczenia w zależności od tego, czy w danym momencie mamy ochotę na pizzę, chleb, kruchą pieczeń czy np. placek ze śliwkami. W piekarnik wbudowano aż 24 gotowe programy pieczenia. Urządzenie samo podpowie użytkownikowi jaka temperatura, tryb pracy czy czas pieczenia będą odpowiednie dla konkretnego typu potrawy. Takie rozwiązanie znakomicie pomaga mniej doświadczonym użytkownikom przygotować pyszny posiłek. Z inteligentnego systemu I-Cook Timer skorzystają również osoby, które pierwsze szlify w domowych wypiekach mają już za sobą. Piekarnik umożliwia zapisanie i zapamiętanie ustawień dla własnych, ulubionych potraw. Dzięki możliwości wyboru koloru wyświetlacza i rodzaju zegara, możemy dopasować styl wizualny interfejsu programatora np. do kolorystyki całej kuchni. Szeroki zakres dostępnych ustawień temperatury: od 30 aż do 280 stopni C, pozwala przygotować praktycznie każdego typu potrawę wymagającą pieczenia, nawet w najwyższych temperaturach. Z kolei niskie temperatury można wykorzystać do wyrastania ciasta. Dzięki precyzyjnie zaprojektowanej przez inżynierów firmy Amica dystrybucji ciepła we wnętrzu piekarnika, mamy gwarancję, że każda potrawa będzie równomiernie i właściwie wypieczona. Jednocześnie sprzęt ten jest jednym z najbardziej energooszczędnych w swojej kategorii – urządzenie charakteryzuje się klasą energetyczną A+

Wszyscy lubimy smaczne wypieki, ale wielu użytkowników domowych piekarników zdaje sobie sprawę, że wnętrze urządzenia trzeba po użyciu wyczyścić. W przypadku starszych urządzeń czyszczenie piekarnika było żmudne i kłopotliwe. Na szczęście nowoczesna technologia to nie tylko wbudowane przepisy, ale również ułatwienia w konserwacji i czyszczeniu sprzętu. Model Amica EB81064WA+ wyposażono w tzw. system Aqualytic. Wystarczy na dno zabrudzonego piekarnika wlać pół litra czystej wody, a następnie uaktywnić na wyświetlaczu funkcję czyszczenia. Oddziaływanie czystej wody i odpowiedniej temperatury, w połączeniu z supergładką strukturą emalii AquaRealEase daje wymierny efekt – po zabiegu piekarnik będzie skutecznie oczyszczony.

Amica EB7542 INTEGRA Pyroliza - szeroki zakres temperatur i czyszczenie pyrolityczne

EB7542 INTEGRA PYROLIZA

Kolejnym interesującym piekarnikiem firmy Amica jest model EB7542 INTEGRA Pyroliza. Jest to również energooszczędny (klasa A), ciekawie zaprojektowany piekarnik do zabudowy. Już nazwa sugeruje, że w tym urządzeniu zastosowano funkcję czyszczenia pyrolitycznego. Polega to na tym, że wnętrze pustego piekarnika po włączeniu programu Pyroliza nagrzewa się do bardzo wysokiej temperatury (nawet do 500 st. C), co powoduje zamianę wszelkich zabrudzeń w łatwy do usunięcia – oczywiście po wystygnięciu wnętrza – popiół. Gładka i łatwoczyszcząca emalia Easy Clean dodatkowo ułatwia utrzymanie urządzenia w czystości.

Model ten nie ma kolorowego wyświetlacza, ale jest też tańszy od poprzednika. Brak kolorowego ekranu nie oznacza braku programatora. Piekarnik jest wyposażony w programator umożliwiający nie tylko sterowanie wszystkimi funkcjami urządzenia, ale także pozwalający na opóźniony start pieczenia, dzięki czemu szykowana potrawa będzie gotowa we właściwym momencie. Ciekawą cechą tego sprzętu, użyteczną dla osób lubiących pieczone potrawy jest szybkie nagrzewanie się urządzenia. Już po 4 minutach od włączenia programu pieczenia wnętrze piekarnika nagrzewa się do 150 st. C. Producent zadbał również o bezpieczeństwo – wszystkie wymienione w artykule modele piekarników są bardzo dobrze izolowane termicznie, dzięki czemu dotknięcie szyby piekarnika nagrzanego do 180 st. C nie grozi absolutnie żadnymi poparzeniami. Front piekarnika będzie miał w takiej sytuacji zaledwie 35 st. C. Użytkownik tego modelu ma do dyspozycji szeroki zakres ustawień trybu pracy piekarnika. Dostępnych jest aż 10 programów wykorzystujących funkcje termoobiegu, wentylatora, grzejnika dolnego i górnego oraz opiekacza w różnych kombinacjach zapewniających optymalne warunki do pieczenia konkretnych potraw.

Amica EB8564B INTEGRA PROBABY - funkcjonalny i bezpieczny dla dzieci

EB8564B INTEGRA PROBABY

Kolejny model piekarnika firmy Amica to urządzenie najbardziej atrakcyjne cenowo z całej zaprezentowanej trójki, co jednak nie oznacza, że mniej funkcjonalne. Sprzęt charakteryzuje się klasą energetyczną A. Cechą wyróżniającą ten model z serii INTEGRA są wbudowane w piekarnik dodatkowe zabezpieczenia chroniące najmłodszych smakoszy domowych potraw. Cały zbiór rozwiązań ochronnych dla dzieci został przez producenta nazwany systemem Pro Baby. Doskonale znamy tę rozpierającą ciekawość świata, która towarzyszy nam szczególnie w dzieciństwie. Nic dziwnego zatem, że dzieci z olbrzymim zainteresowaniem lubią śledzić proces pieczenia. W przypadku opisywanego modelu z systemem Pro Baby taka obserwacja jest w pełni bezpieczna. Piekarnik Amica EB8564B INTEGRA PROBABY wyposażony jest – podobnie jak wyżej wspomniane modele – w bezpieczny, zimny front podczas pracy urządzenia, co oznacza, że nawet gdy dziecko będzie trzymać rączki na zewnętrznej szybie drzwiczek piekarnika, absolutnie nie dojdzie do żadnych poparzeń. Producent deklaruje, że podczas pieczenia temperatura frontowej części piekarnika – jedynej widocznej w przypadku sprzętu do zabudowy – będzie wynosić ok. 35 stopni C. Oczywiście system Pro Baby to nie tylko świetna izolacja termiczna piekarnika. Opisywany model wyposażony jest również w specjalną blokadę drzwiczek piekarnika, która w trakcie przyrządzania potraw uniemożliwia przypadkowe lub celowe otwarcie komory piekarnika przez ciekawskich milusińskich. Z kolei chowane regulatory urządzenia uniemożliwią przypadkową zmianę programu pieczenia czy innych parametrów pracy piekarnika. Wbudowane w ten sprzęt teleskopowe prowadnice ułatwiają dostęp do potraw zapewniając jednocześnie stabilność tacy z wypieczonymi smakołykami. Dzięki takim rozwiązaniom widok dziecka zaciekawionego pysznym ciastem wzbudzi – zamiast wyrazu troski o bezpieczeństwo malucha – pełen ciepła uśmiech kochającego rodzica.

Amica EB8564B INTEGRA PROBABY ma ponadto wbudowaną funkcję szybszego nagrzewu, znaną już nam z poprzednio opisywanego modelu. Również ten piekarnik dużo łatwiej wyczyścimy dzięki wspomagającemu ten proces systemowi Aqualytic, który – przypomnijmy – wykorzystuje czystą wodę i odpowiednią temperaturę by doprowadzić wnętrze urządzenia do pożądanego stanu. Jak na nowoczesny sprzęt przystało również piekarnik z systemem Pro Baby został wyposażony w programator sensorowy ułatwiający optymalne ustawienie parametrów pracy, a dzięki aż dziesięciu funkcjom piekarnika łatwo dostosujemy tryb pracy do dania, jakie zamierzamy przygotować.

Podsumowanie

Funkcjonalność, energooszczędność i bezpieczeństwo najnowszych piekarników firmy Amica to doskonały obraz dynamicznego rozwoju technologicznego jaki dokonał się w tej kategorii produktów AGD. Dzięki możliwościom oferowanym przez współczesne urządzenia do pieczenia nawet osoby niezbyt biegłe w sztuce kulinarnej mogą bezpiecznie przygotować smaczne dania, a sprzątanie po obfitym posiłku nie będzie zbyt wielką uciążliwością.

Projekty piekarników i kuchni Amica zostały wykonane przez CODE design.

Waszym zdaniem

szymon.misztal00

Z całą pewnością nigdy już nie zakupie sprzętu tej firmy.Serwis beznadziejny.Piekarni, faktem jest że po trzynastu latach bezawaryjnego pieczenia przestał działać.Okazało sie ,że popsuły się dwa małe czujniki. Niestety firma nie dysponuje częściami zamiennymi choć gotów byłem wymienić cały panel sterujący. Poinformowano mnie,że piekarnik nabyty w 2003r za 2500,00 zł jest do absolutnej wymiany. W tej sytuacji ja za taki sprzęt od takiej firmy serdecznie dziękuje..

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.