Odkurzacze do 300 zł - popularne modele

Magda Spernacka
Odkurzacze do 300 zł - popularne modele

Do utrzymania czystości w domu niezbędny jest odkurzacz. Na szczęście nie trzeba wydawać majątku, by stać się posiadaczem przyzwoitego urządzenia tego typu. Dobrej jakości modele można nabyć już za mniej niż 300 złotych. Jeśli przymierzacie się do zakupu sprzętu tego typu, przygotowaliśmy dla Was zestawienie kilku najczęściej wybieranych modeli przez użytkowników serwisu Skąpiec.pl.

2

Zelmer Odyssey ZVC305ST

 

 zelmer

Użytkownicy Skąpca poszukujący odkurzacza do 300 zł najczęściej wybierają sprzęt firmy Zelmer - model Odyssey ZVC305ST. To lekkie urządzenie cechuje wysoka moc ssania, a dołączona do zestawu turboszczotka poradzi sobie nie tylko z okruchami, ale nawet sierścią naszych czworonożnych pupili.  Za komfort użytkowania odpowiada nie tylko niewielka waga (4,3 kg), ale także kompaktowe wymiary urządzenia oraz elastyczny wąż Flexi wzmocniony oplotem z jedwabnej nici. Odkurzacz ma też pojemny worek Safbag o pojemności aż 3,5 l. Dzięki miękkim kołom oraz szczotce z naturalnym włosiem możemy być pewni, że nie porysujemy nawet najdelikatniejszych podłóg.

Zelmer Odyssey ZVC305ST wyposażony został ponadto w praktyczny schowek na akcesoria, a za skuteczność filtracji odpowiada filtr EPA E11, który zatrzymuje aż 95% pyłków, bakterii i odchodów roztoczy.

Amica Bagio VM3021 

 

 

 739ba96673a3f243680ce6b2aaff85aa

Amica Bagio VM3021 to odkurzacz o największej mocy spośród modeli w naszym zestawieniu. Deklarowana przez producenta to 1600 W. Co ciekawe, siłę ssania można regulować na uchwycie węża, co pozwala dostosować moc zależnie od odkurzanej powierzchni (na twardych podłogach moc może być mniejsza, a podczas odkurzania dywanów czy wykładzin zaleca się tę moc zwiększyć). Amica Bagio ma też system zabezpieczający przed przegrzaniem. W sytuacji nadmiernego wzrostu temperatury silnika, odkurzacz po prostu wyłączy się.

Podobnie jak sprzęt Zelmera, Amica Bagio ma też miękkie i ciche koła, które nie zarysują nawet delikatnych podłóg, a także nie hałasują na twardych posadzkach czy gresie. Koła chronią także sam odkurzacz, gdyż redukowana jest też ilość wibracji.

W zestawie znalazła się ssawka do tapicerki, przy pomocy której odkurzanie kanap czy foteli jest bardzo wygodne. Z odkurzaczem otrzymamy też dedykowaną szczotkę do książek, która przyda się też do czyszczenia np. klawiatury komputerowych.

Sencor SVC 900 Gemino

sencor-svc900

Dużą popularnością wśród użytkowników Skąpca cieszy się odkurzacz Sencor SVC 900 Gemino. To oryginalne urządzenie, bowiem jest jednocześnie odkurzaczem bezworkowym i workowym. Sprzęt ma zbiornik na kurz o pojemności 3 litry, ale pozwala też używać worków o pojemności 4,5 litra. W przypadku pracy z workami następuje sześciostopniowy proces filtrowania powietrza, co docenią osoby z alergiami. Dodatkowym atutem odkurzacza jest zmywalny filtr HEPA.

Podobnie do poprzedników, odkurzacz Sencor ma gumowe koła zapobiegające rysowaniu podłóg. Mamy też termostat, który zabezpiecza silnik przed przegrzaniem. Moc ssania można także regulować elektronicznie. 

W zestawie otrzymujemy uniwersalną szczotkę do podłóg z metalowym spodem i wysuwaną szczotką.

Zelmer Voyager Twix ZVC335ST

Zelmer-Voyager

Podobnie jak opisywany wyżej Sencor, także Zelmer Voyager Twix ZVC335ST to odkurzacz typu 2 w 1, czyli workowy i bezworkowy, zależnie od preferencji użytkownika. W trybie bezworkowym odkurzacz korzysta z aż dwóch filtrów EPA, zapewniając bardzo wysoki stopień filtracji powietrza. Filtry zatrzymują niemal wszystkie drobiny, których nie widać gołym okiem - pyłki, bakterie, mikroby i roztocza. 

W zestawie znalazła się turboszczotka, która świetnie radzi sobie ze zbieraniem sierści czy czyszczeniem dywanów. Zelmer Voyager Twix ZVC335ST ma też funkcję "parkowania", która ułatwia przechowywanie odkurzacza.

Podobnie do swoich poprzedników, odkurzacz ma też miękkie koła i elektroniczną regulację mocy ssania.

Amica VI2021 Viento

 

amica-viento


Odkurzacz Amica VI2021 Viento jest przygotowany do tego, by każdy mógł bezpiecznie z niego korzystać. Wyposażono go w specjalną technologię, która kontroluje proces rozruchowy silnika i pilnuje, aby się nie przegrzał, a nawet nie pozwala na zamknięcie pokrywy, jeśli worek po wymianie jest źle założony lub go brak. Dodatkową zaletą jest sygnalizowanie o tym, że worek z brudami został zapełniony. W zestawie znajduje się ssawkoszczotka uniwersalna, ssawka do tapicerki, szczelin i specjalna szczotka do czyszczenia książek czy innych delikatnych przedmiotów.

Waszym zdaniem

alicjabialka1100

Obecnie to odkurzacze nie są drogie, za niską cenę można kupić naprawdę fajny odkurzacz, który jest funkcjonalny. Ja mam odkurzacz cylindrowy, khross od Hoovera i sprawdza się u mnie super - jest energooszczędny, łatwy w użytkowaniu. Same plusy.

bartlomiejtrzaska00

Jest bardzo duży wybór.

Może warto dołóżyć i kupi automatyczny?

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.