Poradnik o herbacie, jej rodzajach i sposobach parzenia

Idealna herbata

Magdalena Seweryn
Poradnik o herbacie, jej rodzajach i sposobach parzenia

Herbata jest jednym z ulubionych napojów Polaków. W Polsce nie jest tak popularna, jak w innych krajach (five o’clock w Wielkiej Brytanii) czy parzona z pietyzmem (Chiny, Japonia), ale jednak lubiana i widoczna w codziennym menu. O powszedniości herbaty w Polsce świadczy duża liczba sklepów, które specjalizują się w sprzedaży przeróżnych gatunków herbat. Coraz bardziej popularne stają się herbaciarnie, które, podobnie jak kawiarnie, zyskują nowych klientów i miłośników.

0

Na szczęście dawno minęły czasy, kiedy na półkach sklepowych można było (i to z rzadka) dostać jeden, góra dwa gatunki herbaty, przy czym nie były to najsmaczniejsze napoje. Herbata popularna to, na szczęście, relikt przeszłości. Obecnie zarówno w marketach, jak i w sklepach specjalistycznych znajdziemy tak wiele gatunków i akcesoriów, że czasem ciężko się zdecydować.

W tym krótkim poradniku przedstawimy Czytelnikom (mocno skróconą) historię herbaty. Opiszemy też najbardziej znane i mniej popularne gatunki i przyjrzymy się, co proponują miłośnikom herbaty producenci sprzętu AGD.

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.