Poznaj najciekawsze funkcje dostępne w najnowszych pralkach firmy Amica

Artykuł powstał we współpracy z firmą Amica
Redakcja
Poznaj najciekawsze funkcje dostępne w najnowszych pralkach firmy Amica

W 1937 roku do amerykańskiego biura patentowego wpłynął wniosek dotyczący nowego wynalazku, który miał znacząco usprawnić proces doprowadzania odzieży do ładu. Tym wynalazkiem była pierwsza w historii ludzkości pralka automatyczna. Urządzenie to zmieniło naszą cywilizację, ewoluując na przestrzeni lat, zyskując coraz to nowe funkcje. Brzmi zbyt górnolotnie? Raczej oddaje faktyczny stan rzeczy, bo czy ktokolwiek dziś potrafi sobie wyobrazić życie bez pralki automatycznej?

1

Dziś mamy wiek XXI i rozwijającą się dynamicznie cywilizację techniczną. Również pralki automatyczne ewoluowały. Obecnie są to urządzenia, które piorą znacznie dokładniej i skuteczniej od sprzętu, który zainicjował rewolucję w naszym świecie. Aktualnie dostępne na rynku pralki wykonują stawiane przed nimi zadania nie tylko lepiej, ale też charakteryzują się znacznie mniejszym zużyciem energii i wody. Nie trzeba przy tym szukać daleko nowoczesnych urządzeń. Tak się składa, że choć Polska własną Doliną Krzemową nie dysponuje, to w branży AGD jesteśmy potentatem. Wystarczy spojrzeć na najnowsze modele pralek firmy Amica.

Amica TAWE6103LSS – ekonomicznie i skutecznie

TAWE-6103-LSS

Nie trzeba wydawać wielu tysięcy złotych, by móc korzystać z innowacyjnej, efektywnej i skutecznej pralki. Widoczna na zdjęciu stylowa i nowoczesna pralka to model Amica TAWE6103LSS. Urządzenie charakteryzuje się aktualnie najwyższą dostępną klasą energetyczną A+++. Taka klasyfikacja nie byłaby możliwa, gdyby nie energooszczędna praca urządzenia – w całego ciągu roku pralka ta zużyje ok. 153 kWh, czyli tyle ile 100-watowa żarówka w 2 miesiące. Patrząc na pobór prądu z innej strony można stwierdzić, że pralka klasy A+++ zużyje o tyle mniej energii od pralki klasy A, iż gdybyśmy zaoszczędzony prąd poświęcili na dalsze prania, starczyłoby to jeszcze na 75 cykli pracy urządzenia! 

Opisywana pralka wyposażona jest w innowacyjny bęben o unikalnej strukturze. Rozwiązanie to, nazwane „Pearl Drum” zapewnia maksymalną ochronę dla pranych tkanin, zarówno podczas właściwego prania, jak również podczas wirowania. Pojemność pralki wynosi 6 kg, co również jest wartością w zupełności wystarczającą do większości zastosowań. Spośród ciekawych funkcji tej pralki warto również wymienić możliwość opóźnienia startu o maksymalnie 24 godziny. Możemy umieścić detergent w szufladzie pralki, załadować pranie do bębna, a następnie ustawić pranie w najbardziej odpowiadającym nam czasie. Szczególnie warto używać tej funkcji, gdy korzystamy z taryfy energetycznej różnicującej koszt zużycia energii w zależności od czasu, kiedy to zużycie nastąpiło.

Amica TAWE6123LSLDS - nowoczesny i trwały silnik

TAWE-6123-LSLDS

Kolejny model pralki polskiego producenta, nieznacznie droższy od poprzednika (ale wciąż oferowany w bardzo korzystnej cenie) to również urządzenie wyróżniające się najwyższą klasą energetyczną A+++, posiada wszystkie innowacyjne cechy poprzedniego modelu. Dodatkowo pralka ta wyposażona jest w najnowocześniejszy silnik Logic Drive. W przeciwieństwie do klasycznych rozwiązań napędowych stosowanych w pralkach, opracowany przez inżynierów Amiki elektryczny silnik jest mechanizmem bezszczotkowym. W praktyce oznacza to przede wszystkim dwie rzeczy: znacznie wyższą trwałość nowego typu silnika (głównie dzięki wyeliminowaniu najszybciej zużywających się części) oraz zauważalnie cichszą pracę urządzenia (ze względu na brak hałasujących szczotek) – zarówno w trakcie prania, jak i podczas wirowania.

Efekt nietrudno przewidzieć. Model ten charakteryzuje najwyższa klasa skuteczności prania – A – oraz wysoka klasa wirowania – B. Dzięki bębnowi obracającemu się w trybie wirowania z prędkością 1200 obr./min., wyjęte z pralki rzeczy, których możemy uprać maksymalnie 6 kg w jednym cyklu, są bardzo dobrze odwirowane przez co poświęcimy znacznie mniej czasu na ich suszenie.

Amica TAWE8123LCLDS - duża pojemność i oszczędne pranie

TAWE-8123-LCLDS

Ostatnim z modeli pralek Amica, które chcielibyśmy tu zaprezentować jest urządzenie przeznaczone dla użytkowników wymagających nieco większej pojemności. Model TAWE8123LCLDS wyposażono w bęben mieszczący do 8 kg odzieży. Funkcjonalnie sprzęt odpowiada wcześniej wymienionej pralce TAWE6123LSLDS – również jest wyposażony w innowacyjny silnik Logic Drive. Także w tym przypadku mamy do czynienia z pralką o najwyższej klasie energetycznej A+++, najwyższej klasie skuteczności prania (A) oraz bardzo wysokiej skuteczności wirowania (klasa B).

Wspólne innowacje w najnowszych modelach pralek Amica

Wszystkie z wymienionych modeli pralek polskiego producenta posiadają jeszcze szereg cech stawiających te urządzenia w światowej czołówce jeżeli chodzi o technologiczne rozwiązania usprawniające proces prania. Każdy z przedstawionych modeli urządzeń wyposażono w tzw. Auto Sensor czyli czujnik poziomu wody, dzięki któremu pralka pobiera tylko tyle wody ile jest faktycznie potrzebne dla umieszczonej w bębnie ilości odzieży. Takie rozwiązanie pozwala być pewnym, że ani kropla wody pobranej do prania nie pójdzie na marne, lecz zostanie skrzętnie wykorzystana w celu uzyskania czystego prania.

Wszystkie z wymienionych modeli pralek oferują aż 16 programów prania, uwzględniających takie zróżnicowanie jak np. program do prania dżinsów, program delikatny dla szczególnie wrażliwych tkanin, a nawet program, który ma stanowić ekwiwalent prania ręcznego. Po prostu w tej pralce możemy prać również tkaniny lniane i wiskozowe, które przez producentów odzieży często są oznaczane do prania ręcznego. Dzięki tak dużej elastyczności w doborze optymalnego programu prania, mamy gwarancję, że wyjęta z urządzenia odzież będzie w pełni czysta i nie będzie wymagać żadnych dodatkowych płukań, czy „dopierek”. Oczywiście nie mogło tu zabraknąć „klasycznych” programów typu „Bawełna” czy „Wełna” lub „Syntetyki”. Pralka Amica potrafi również zadbać o alergików. Jest to możliwe dzięki dostępności specjalnego programu antyalergicznego – woda w każdym cyklu płukania jest podgrzewana do temperatury 30 st. C, a cały proces jest powtarzany aż 4-krotnie. Dzięki takiemu rozwiązaniu pracująca w programie antyalergicznym pralka skutecznie wypłukuje z pranej odzieży wszelkie ślady alergenów. Po zakończonym praniu nie musimy się obawiać że np. ślady detergentu podrażnią skórę dziecka, czy wywołają reakcję uczuleniową u osób z podatnością na alergie. Jakby tego było mało, pralki Amica udostępniają również możliwość samodzielnego „zaprojektowania” własnego programu prania, tzw. „Ulubionego”. Można niezależnie dobrać takie parametry jak pranie wstępne, zasadnicze, określić temperaturę, czas prania, liczbę cykli płukania itp. Z drugiej strony nie sposób pominąć innowacji w postaci ultraszybkiego programu o nazwie „Pranie krótkie” – w tym programie czystą odzież wyjmiemy już po… kwadransie. Taki program doskonale nadaje się np. do odświeżenia odzieży po joggingu czy innej formie aktywności fizycznej. Gdyby jednak uprawianie sportu wymagało dokładniejszego prania – pralki oferują i do tego zoptymalizowany program o nazwie „Sport”. Jego czas jest również dość krótki – czystą, sportową odzież wyjmiemy z pralki po 40 minutach. Wreszcie – dzięki pralkom – możemy zadbać o siebie!

Jeszcze na koniec wisienka na torcie – warto wspomnieć, że opisywane modele pralek Amica są oznaczone certyfikatem Apparel Care, co oznacza, że przeszły one pozytywnie rygorystyczne testy The Woolmark Company, a w świecie gdzie liczy się czystość i efektywność prania, oznacza to spełnienie surowych wymogów w zakresie wyjątkowo delikatnego traktowania wymagających tkanin takich jak wełna.

Waszym zdaniem

twasong100

Nie wiem gdzie tu jest taka duża oszczedność jak podajecie. przecież każda ma grzałkę prawie 2000W , ilość wody to można by regulować wodowskazem, a jeżeli chodzi o silnik bez szczotkowy to Wiatki miały już dawno. Ja miałem wiatke ponad 30 lat i nigdzie nie chodziłem z nią do naprawy, posiadała dokładny schemat elektryczny i jak była jakaś usterka to można by samemu naprawić, a teraz to nawet głupiego schematu nie zaoferują. do tego miały jeszcze dwa węże na zimną i ciepłą wodę

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.