Lodówki

Lodówka, czyli chłodziarko-zamrażarka lub niezależna chłodziarka i odrębny zamrażalnik to sprzęt absolutnie niezbędny w każdej kuchni. Na rynku znajdziemy mnóstwo typów i dostępnych modeli: lodówki jednodrzwiowe, dwudrzwiowe (tzw. side-by-side czy french door), czy najczęściej kupowane lodówki typu combo (na górze chłodziarka, w dolnej części zamrażalnik). 

Oprócz tego w sklepach można znaleźć również sprzęt mniej typowy, lodówki w stylu retro, lodówki turystyczne, czy specjalistyczny sprzęt chłodniczy taki jak chłodziarki do win, czy chłodziarki do cygar (tzw. humidory), lodówki samochodowe. Różnorodność produktów to nie wszystko, wiele z nich charakteryzuje się specjalnymi funkcjami, np. wyodrębnionymi komorami do przechowywania określonych typów żywności, dodatkowymi termostatami, automatyką ustawiania temperatury i wilgotności w różnych częściach lodówki, systemami wymuszonego obiegu powietrza, automatycznym odszranianiem, filtrami antybakteryjnymi, aktywnymi jonizatorami zabijającymi zarodniki grzybów i drobnoustroje. Wszystko to rodzi zasadnicze pytanie: jak dobrze wybrać lodówkę?

Przychodzimy z pomocą. W naszych artykułach znajdziesz aktualny przegląd rynku sprzętu chłodniczego z podziałem na różne kategorie produktowe, poznasz najnowsze technologie stosowane w lodówkach i dowiesz się w jaki sposób korzystać w praktyce z nowych funkcji chłodziarko-zamrażarek. Podpowiemy, w które rozwiązania warto inwestować, a które są jedynie marketingowym sztafażem, czy odmienną nazwą rozwiązań powszechnie dostępnych w większości lodówek. Zajmujemy się urządzeniami każdej klasy, typu i różnymi poziomami cenowymi. Gdy już dokonasz wyboru, polecamy nasze porady eksploatacyjne, dzięki którym dłużej będziesz cieszyć się sprawnym urządzeniem i świeżą, zdrową żywnością.

Aktualności
Sharp SJ-F1526E0I - lodówka dla potrzebujących przestrzeni
Liebherr CBNbs 481 5 Comfort: stylowa chłodziarko-zamrażarka
Liebherr CBef 431 5 Comfort: funkcjonalna lodówka
Liebherr BluPerformance: nowy wymiar świeżości w chłodziarko-zamrażarkach
Wszystkie lodówki Samsung z technologią No Frost
Lodówki Samsung to sprzęt dla wymagających
Kube: grająca lodówka umili każdą imprezę
Lodówka Samsunga z 21,5" monitorem
BB-8: Mini lodówka dla fanów Star Wars
Oszczędniejsze lodówki dzięki technologii rodem z Formuły 1
Lodówka Nipi Cooler przechowa żywność i naładuje smartfona
Innowacje w lodówkach LG
Innowacje w lodówkach LG, ratunek przed upałami
Wyjątkowo oszczędne lodówki LG
Manta: lodówki turystyczne nie tylko na letnie upały
Samsung Multidoor RF56J9041SR: lodówka dla dużej rodziny
Magnesy na lodówkę przyozdobią ją liśćmi
Samsung RB7000: nowoczesna lodówka z technologią Space Max
Panasonic NR-B55VE1: energooszczędna lodówka side-by-side
Dwumetrowe lodówki Samsung
Casarte: pierwsza lodówka z bezolejowym kompresorem
Funkcjonalna lodówka do zabudowy Liebherr IKB 3550 Premium
Wysoka jakość w przystępnej cenie - lodówka Liebherr ICUNS 3314 Comfort
Lodówka dla wymagających Liebherr ECBN 6156
GE Appliances unowocześni nasze lodówki
GE Café Series - lodówka z ekspresem do kawy
CES 2015 - LG pokaże nową lodówkę
Lodówka dla majsterkowicza
Nostalgia Electrics - kompaktowa lodówka w stylu retro
Siemens - lodówka z linii iQ700
System Multi Door w nowej lodówce premium od LG
Bosch KAG90AI20 - dwudrzwiowa lodówka z dystrybutorem wody
Lodówki turystyczne dla każdego
Luksusowa lodówka Haier REF 728
Inteligentne lodówki LG z funkcjami Smart Diagnosis oraz door-in-door
Kolorowe lodówki Haiera
Porady eksploatacyjne

Jak przechowywać żywność w lodówce?

Jak prawidłowo przechowywać żywność w lodówce? Na pewno wątpliwości nie budzi fakt, że produkty zamrażane chowamy do zamrażalnika, a pozostałe artykuły spożywcze wymagające przechowywania w warunkach chłodniczych trzymamy w komorze chłodziarki.

Lodówki - klasy klimatyczne, dlaczego to ważne?

Zwykle najwięcej uwagi poświęca się informacji na temat klasy energetycznej urządzenia określającej energooszczędność danego typu sprzętu AGD. W przypadku lodówek dowolnego typu istotne znaczenie mają również tzw. klasy klimatyczne.

Klasy energetyczne lodówek, co oznaczają?

Lodówkę wybieramy na długie lata. Tym bardziej ważne jest, by tego wyboru dokonać świadomie i zgodnie z naszymi potrzebami oraz wiedzą.

Czemu lodówka strzela?

Strzały w lodówce? Dlaczego lodówka strzela? Wielu użytkowników domowego sprzętu chłodniczego z niepokojem szuka odpowiedzi na to pytanie na wielu różnych forach tematycznych, pytają znajomych, na Facebookach, Twitterach. Co robić?

Jak czyścić lodówkę?

Jak dobrze wyczyścić lodówkę? Nieskazitelna czystość lodówki z dnia zakupu w toku codziennej eksploatacji urządzenia po pewnym czasie staje się odległym wspomnieniem.

Lodówka - co warto wiedzieć

Upały na razie odpuściły, ale jeżeli w trakcie ich trwania zaobserwowałeś niepokojące objawy w działaniu twojej starej lodówki może już najwyższy czas rozejrzeć się za nowym sprzętem tego typu?

Słów kilka o przechowywaniu wina

Koneser wina zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest przechowywanie zacnego trunku w odpowiednich warunkach. Każdy rodzaj wina ma ściśle określoną temperaturę przechowywania.

Jak oszczędzać prąd i wypracować dobre nawyki

W tym poradniku postaramy się wyśledzić, czy i o ile jesteśmy w stanie zredukować rachunki ze energię elektryczną zmieniając swoje dotychczasowe przyzwyczajenia