Idealna kawa

Kawa kawie nierówna

Magdalena Seweryn
Idealna kawa

Kawa czy herbata? Na to pytanie duża część z nas, szczególnie rankiem, odpowiada: „Kawa, zdecydowanie kawa”. Ten napój to coś więcej niż filiżanka czy szklanka aromatycznego, orzeźwiającego płynu. Często otoczka, która wiąże się z kawą, jest ważniejsza od smaku. Na kawę wpadamy do znajomych, kawa jest pretekstem do spotkań towarzyskich, randek, plotek. Stałe miejsce ma także w biurach, gdzie przerwa na kawę to dla wielu pracowników ulubiona chwila dnia.

0

Co powoduje, że jest tak popularna i lubiana (na całym świecie wypija się ok. 400 mld filiżanek rocznie)? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Dla wielu znaczenie mają jej pobudzające właściwości, dla innych smak czy wreszcie wspomniana otoczka, możliwość oderwania się na chwilę od obowiązków i wypicia kubka aromatycznego napoju czy to w domowym zaciszu, czy w kawiarni. Tak czy inaczej, kawa jest szalenie popularnym napojem i poświęcić by jej można nie jeden i nie dwa artykuły.

Kawa - poradnik

Nie chcemy aspirować do roli znawców przedmiotu, nie mamy nawet części tej wiedzy o kawie, którą ma profesjonalny barista. Znamy się za to co nieco na sprzętach AGD i właśnie tym – w kontekście ich przydatności do przygotowania kawy – chcemy zainteresować czytelników w artykule. Wspomnimy o historii kawy, jej podstawowych gatunkach i sposobach przygotowania, a na koniec przejrzymy sklepowe półki i przybliżymy akcesoria i sprzęty, które prawdziwy kawosz powinien posiadać.

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.