Jak wykonać piękne portrety świąteczne?

Christian Anderl doradza, jak zatrzymać czas w czasie świąt

Adam Kwiatkowski
Jak wykonać piękne portrety świąteczne?

Kartka świąteczna spersonalizowana to pomysł, nie tylko dla najmłodszych. Coraz częściej samodzielnie wykonujemy, albo przesyłamy wykonane ręcznie kartki okolicznościowe. Rosnąca popularność kartek świątecznych i kalendarzy z rodzinnymi zdjęciami skłoniła firmę Canon do przygotowania poradnika, jak umiejętnie portretować. Poradnik przygotował światowej sławy fotograf, Christian Anderl. 

0

Ustawienie i kompozycja

Dla zobrazowania podstawowych zasad, fotograf wybrał zestaw 5 modelowych fotografii z serwisu Flickr oraz 5 zdjęć z portalu awkwardfamilyphotos.com, które podpowiedzą czego unikać podczas tworzenia grupowych, rodzinnych ujęć. 

Ustawienie i kompozycja

Przygotowując się do wykonania rodzinnego zdjęcia, staraj się ustawić osoby tak, aby ich głowy nie układały się w linii prostej. Unikaj także kompozycji „od najniższego do najwyższego”. Nie chcesz przecież, aby Twoi najbliżsi przypominali ludzi stojących w kolejce do parku rozrywki. Zamiast tego, wypróbuj bardziej rozproszoną, naturalną kompozycję. Zaplanuj najlepsze ustawienie i, jeśli wymaga tego sytuacja, przygotuj coś do siedzenia lub podwyższenia dla zróżnicowania perspektywy. Dzięki temu Twoje zdjęcie zyska niestandardowe oblicze i nie będzie wyglądać jak większość nudnych, świątecznych fotografii.

fot. 1. AwkwardFamilyPhotos.com | fot. 2. Donald Windley - flickr.com/photos/afghan-don/114938502031

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.