Test oszczędnych grzejników elektrycznych

Dwa kilowaty na trzy sposoby

Adam Kwiatkowski
Test oszczędnych grzejników elektrycznych

Chłodne stopy, zmarznięte dłonie i ogólny brak komfortu termicznego powodują, że ludzkość od tysięcy lat poszukuje najlepszych metod ogrzewania pomieszczeń. Po dziurze w dachu, którą ulatywał dym z płonącego na środku izby ogniska, nie ma już nawet sadzy. Dziś stawiamy na nowoczesne, możliwie energooszczędne metody dogrzewania. Wykorzystuje się w nich choćby pompy ciepła i panele baterii słonecznych. Niestety, kogo nie stać na takie inwestycje, ten musi się zadowolić bardziej konwencjonalnymi sposobami. Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie ogrzewaczy MPM. Dziś przedstawiamy trzy z oferty tego producenta.

6

Porównanie cen energii elektrycznej

Jednym z przełomowych zastosowań energii elektrycznej była możliwość ogrzewania domu w znacznie bezpieczniejszy sposób niż przy użyciu gazu ziemnego, otwartych palenisk kominków czy pieców na kopaliny. Każda forma spalania to ogromne zagrożenie zatruciem gazami powstającymi w tym procesie. Niestety, w Polsce energia elektryczna jest bardzo kosztownym dobrem.

Tabela możliwości nabywczych energii w UE

Wprawdzie cena 1 kWh w naszym kraju nie jest najwyższa w Europie – w powyższym zestawieniu zajmujemy jedną z najniższych pozycji – ale za średnią krajową (dane o średnich pensjach pochodzą z 2012 r.) możemy jej kupić najmniej.

Ze względu na stosunkowo wysokie koszty warto się zastanowić nad tym, jaki sposób dogrzewania będzie możliwie efektywny. W teście uwzględniliśmy urządzenia o znamionowym zużyciu energii na poziomie 2000 W.

Waszym zdaniem

synnex00

ja nie mam pojecia skad ci ludzie co pisza te artykuly biora te dane,nawet srednie dane ,to sa bardzo zanizone np.jezeli chodzi o Europe zachodnia,w Niemczech 1 kWh srednio kosztuje 0,22 centa czy nawet kosztowal ,2 lata temu,napewno jedna firma bierze mniej druga duzo wiecej ,liczymy srednia,tak samo Francja 0,32 centa wiec nie kapuje skad ten frycek pisze takie zanizone liczby ,to jest takie mieszanie ludzia w glowach ,jak ktos mowi jedz do Niemiec tam Euro rosnie na drzewach ,no i sa swirki co wierza .

evacz01

Artykuł bzdurny! ZAWSZE jedna kWh (kilowatogodzina) daje 3600000 J (dżuli). Każdy grzejnik zamienia energię elektryczną w energię cieplną ze sprawnością 100%. Nawet gdy są straty w kablu doprowadzającym to też są zamieniane w ciepło. Jeżeli Redaktor pisze, o wyższości jednego grzejnika nad drugim to proponuję wrócić do szkoły podstawowej albo pisać o modzie albo lakierach do paznokci.

jergrz00

Rządy w Polsce od dawna są nieprzyjazne ludziom i patrzą jedynie jak tu jeszcze wyrwać

ginter6600

Nie wiem czy te dziennikarzyny są takie tępe, czy specjalnie oszukują ludzi. Przecież oni tą liczbę kWh za średnią pensję obliczyli od wartości brutto, nie zaś od netto które dostajemy do ręki. Przyjmując że średnia pensja brutto to 3830zł, netto wychodzi około 2730 na rączkę, dzieląc to przez 0,49zł wychodzi że zamiast tych 7445kWh jest 5571kWh. Oszuści i tyle, tak samo przeliczają ile można kupić paliwa na tle innych państw.

franekw00

cena 1 kilowata ma się nijak do opłat za energię elektryczną ponieważ ceny przesyłu, opłaty abonamentowe, stałe, zmienne dopiero dają obraz ile kosztuje 1 kWH. proste obliczenie: wielkość (kwota do zapłaty) rachunku podzielić przez ilość zużytych kWh da realną cenę 1 kWh. po takim obliczeniu proponuję autorowi artykułu dokonywać porównań. A wtedy okaże się że u nas energia wcale nie jest tania.

dmirek6200

przy średniej krajowej jesteśmy na samym końcu a przy najniższe pensji krajowej jesteśmy daleko za Afryką to nam dała demokracja

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.