Gorenje BO658A30XG, super piekarnik do zabudowy

Idealny piekarnik dla amatorów domowych wypieków

Adam Kwiatkowski
Gorenje BO658A30XG, super piekarnik do zabudowy

Gorenje BO658A30XG to piekarnik, którego komora została zaprojektowana na wzór dawnych, domowych pieców do wypieku chleba. Zaokrąglone sklepienie pozwala na rozchodzenie się enegrii cieplnej i opiekanie żywności równomiernie z każdej strony. Docenią to amatorzy nie tylko ciast, ale również domowej pizzy czy bezy "Pavlovej".

Elegancki kształt połączono z nowoczesnym i bardzo ergonomicznym panelem sterowania oraz wygodnymi rozwiązaniami uchwytów blach i rusztów.

2

Gorenje BO658A30XG - wygląd piekarnika

Piekarnik Gorenje BO658A30XG ma stonowaną kolorystykę. Front urządzenia stanowi czarna tafla szkła z dużym, również czarnym panelem sterowania, którego podświetlane na biało cyfry i symbole zapewniają doskonałą czytelność komunikatów. Po obu stronach tafli umieszczono listwy ze stali nierdzewnej, z tej samej stali wykonany jest uchwyt drzwiczek. Uzupełnieniem wzornictwa jest czarne obramowanie wokół przezroczystej szyby. 

 

Gorenje_BO658A30XG

Konstrukcja drzwiczek składa się z trzech tafli szkła, w tym jednej z warstwą refleksyjną, która odbija ciepło do wewnątrz, nie pozwalając na nadmierne nagrzewanie się drzwiczek.

Objętość komory pieczenia to aż 67 l, po obu jej stronach i na jej tylnej ścianie umieszczono wkłady katalityczne CataCLEAN. Zadaniem tych płyt jest absorbowanie tłuszczu i zabrudzeń powstających podczas przygotowywania potraw. Charakterystyczny kształt piekarnika jest wzorowany na tradycyjnych piecach do wypieku chleba. Producent nazwał tę cechę HomeMADE. Narożniki sklepienia zostały zaokrąglone, dzięki czemu gorące powietrze może swobodnie opiekać potrawy z każdej strony. 

BO658A30XG_001

W głębi komory, w lewym górnym rogu umieszczona jest lampka podświetlenia, którą zabezpiecza żaroodporny klosz. W razie potrzeby, sama żarówka może być łatwo wymieniona przez użytkownika. Obudowa wentylatora, na tylnej ścianie komory pieczenia stanowi jednocześnie płytę katalityczną (CataCLEAN). Tam też znajduje się układ dysz wylotowych wymuszonego obiegu powietrza. Dysze równomiernie rozprowadzają gorące powietrze, które owiewa potrawę z każdej strony, co przyspiesza proces przygotowania posiłków. Dopełnieniem funkcjonalności piekarnika z termoobiegiem są infra grzałki, pełnią one funkcję grilla i dopiekają potrawy, które wymagają chrupiącej skorupki typu Crème brûlée.  

DSC07891_

Sterowanie ustawieniami piekarnika odbywa się za pomocą szklanego ekranu dotykowego. Jest on odporny na zabrudzenia typu woda i tłuszcz. Wyświetlane ikony zapewniają prostą obsługę, a białe symbole na czarnym tle są czytelne nawet z większej odległości. Za pośrednictwem ikon można automatycznie zaprogramować pracę piekarnika w różnych trybach, np.: pieczenie chleba, osobny tryb do pieczenia drobiu, program pieczenie ryb i przygotowanie potraw duszonych. Można też wybrać grillowanie żeberek a nawet ukwaszenie domowego jogurtu.

Waszym zdaniem

dragon16800

niestety tych zaokrągleń nigdzie nie widać. To, że przy drzwiczkach nie ma prostokąta, nie świadczy, że piekarnik w środku jest taki sam. Widać to dokładnie na zdjęciu i nie ma co ściemniać. Ot, artykuł reklamowy. Mój piekarnik ma już 12 lat i jest tak samo prostokątny jak ten reklamowany.

endy4400

Ja już od dawna mam piekarnik Samsunga z mikrofalą http://piekarniki.do3000.pl/produkt-samsung-nq50h5533ks.html . Jestem bardzo zadowolony - piecze gotuje, podgrzewa :) Ma dokładnie te same funkcje co Gorenje, ale zajmuje też mniej miejsca, c jest ważne zwłaszcza w małych kuchniach

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.