Italico spieniacz do mleka

Zamieszane, spienione, ale nie wstrząśnięte

Adam Kwiatkowski
Italico spieniacz do mleka

Urządzenia markowane nazwą Italico są projektowane we Włoszech i sprzedawane w sieci handlowej Biedronka. W ekspresie na kapsułki, do zaparzenia kawy woda jest podgrzewana do 90 st. C i przepuszczana przez kapsułę z kawą pod ciśnieniem 20 bar. Dzięki temu, odpowiednio przygotowane mieszanki kaw, po zaparzeniu tworzą gładką, mocną cremę.
Kawowa pianka w espresso to jeden z atrybutów dobrze przyrządzonej kawy, ma specyficzną konsystencję, która rozpływa się na języku, a delikatne pęcherzyki są jak kapsułki z aromatem.
Gorące espresso połączone z mlekiem pozwala na wyprodukowanie wielu wspaniałych napojów. Niestety ekspresy na kapsuły z kawą Italico nie mają dyszy pary, ale rozwiązaniem dla miłośników kawy z mlekiem jest garnek – spieniacz. Zaletą tego naczynia jest możliwość wykorzystania go do wielu napojów.

4

Testowane produkty:

Budowa garnka do mleka

Metalowy zbiornik na mleko mieści do 150 mleka do spienienia lub do 300 ml mleka do zagrzania. Plastykowa obudowa termiczna zapobiega oparzeniu się. Pod dnem zbiornika na płyn umieszczono grzałkę. Pokrywka jest przeźroczysta i w środku posiada trzpień, na którym umieszczono wymienne mieszadło. Garnek stawia się na podstawce, podobnie jak ma to miejsce w wielu bezprzewodowych czajnikach elektrycznych. Do sterowania funkcjami garnka służy tylko jeden przycisk. Ale pomysłowo zaprojektowane urządzenie pozwala na wiele zastosowań.spieniacz4

 

Waszym zdaniem

arti012300

I tu znowu test z katalogu a nie faktycznego użycia !. W minusie jest nie można być pod bieżącą wodą czyli przeczytane z instrukcji. Kto normalny człowiek zanurzy całe urządzenie pod kranem. Oczywiście sam garnuszek jak to ująć można spokojnie myć pod bieżącą wodą !!!!

Ja bym napisał w minusach ale jakby redaktor tego używał to by napisać a tak spisał z ulotki niby test. To dla mnie wadą najgorszą jest to że zawsze po pierwszym użyciu po myciu powstaje na garnku lekki nalot mleka. Jeśli chcemy spienić szybko kolejną porcję mleka niestety musimy umyć spieniacz. Inaczej owy nalot się przypali.

Więc każde użycie (jednorazowe podgrzanie) spieniacza wymaga umycia. Jest to denerwujące jeśli są gości o potrzeba zrobić dwie, trzy lub cztery kawy.

Do redaktorów jak was nie stać na sprzęt to wypożyczcie wypróbujcie i wtedy dopiero napiszcie test :)

adam.kwiatkowski00

Dziękuję za wypowiedź, test praktyczny wykonałem dzięki uprzejmości dystrybutora. Obawiałem się umieścić garnek w strumieniu wody z kranu, dlatego napisałem, że czyszczenie urządzenia, po używaniu, stanowi niewielki kłopot. Nawiązując do poruszonego przez Ciebie "zawsze po pierwszym użyciu po myciu powstaje na garnku lekki nalot mleka" - stwierdzam, że w tym garnku, z którego korzystałem (na zdjęciach), film z mleka również pojawia się, ale nie przeszkadza w przygotowywaniu kolejnych porcji. Używałem nie tylko mleka krowiego, ale również napoju sojowego, mleka kokosowego i ryżowego. Tylko w przypadku mleka ryżowego miałem problem, o którym wspomniałeś. Rozrabiałem również w garnku czekoladę z mlekiem, kakao i kawę rozpuszczalną - bez dodatkowych atrakcji ze strony garnka.
Nadal uważam, że czyszczenie tego urządzenia pod bieżącą wodą może go zniszczyć. Oczywiście wnętrze należy wypłukać wodą, ale lepiej nie umieszczać garnka w strumieniu wody z kranu.

neco.00100

Nie spotkałem spieniacza który można by umyć całkowicie pod bieżącą wodą. Czajnika też nikt nie myje z zewnątrz pod wodą z kranu - a urzadzenie podobne.
Co do osadzającego się mleka - w spieniaczu KRUPs który mam, jest powiedziane wprost, że spieniacz trzeba umyć po kazdym użyciu i dodatkowo WYSUDZIĆ go zimną wodą - jeżeli następną porcję będzie się próbowało spienić w rozgrzanym urządzeniu, mleko może się przypalić.

Niezdecydowanych zachęcam do zakupu (spieniacza w ogóle jako urządzenia) - pianka wychodzi gęsta i sztywna. Nie ma porównania do "piany" z rozrzedzonym wodą mlekiem ze spieniacza parowego w ekspresie.

Ten spieniacz dodatkowo ma tą zaletę, że jest znacznie tańszy niż inne niemarkowe spieniacze (zazwyczaj znacznie powyżej 150 zł) a w szczególności markowych kosztujących ponad 300.. :/

kosz700

nie kupujcie tego bubla mam trzy wszystkie już są zepsute.!!!!!!!!!

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.